Knihovny

Místa na učení v Praze

Hledáte prostředí, kde se toho naučíte co nejvíc? Kavárnu, kde vás nevyhodí, i když tam budete celé odpoledne sedět s jedním kafem? Nebo radši knihovnu, kde soustředění sálá nejen z ostatních studentů, ale i ze stěn a vy se konečně přinutíte nekoukat na Facebook a opravdu se začít učit? Připravili jsme pro vás tipy, kde se taková místa v hlavním městě nacházejí.

číst více

Tipy na příjemná místa na učení v Praze

Ticho. Návštěvníkovu pozornost vyruší jen šustění papíru při otáčení stránek, občasné zavrzání židle a v zimních měsících občasné zakašlání. Někoho prostředí knihovny stresuje, jinému vyhovuje. A kde se nejraději učíte vy?

číst více

Kampus Jihočeské univerzity zkrásní

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích představila návrh na úpravu centrální části kampusu mezi univerzitní aulou, budovami rektorátu, filozofické fakulty a akademickou knihovnou. Nový projekt reaguje na absenci klidové zóny v kampusu univerzity. Travnaté prostranství mezi budovami školy se promění v zalesněný prostor, který bude návštěvníky vybízet k odpočinku a načerpání energie. Návrh má podobu lesnatého parku anglického typu, který …

číst více

Která VŠ je uvnitř nejkrásnější? Porovnání nabízených prostorů pro studenty

Není úplně běžné vybírat si vysokou školu podle toho, jaké prostory nabízí studentům, případně podle toho, jak vypadá knihovna nebo chodby. Přesto je to důležité. Považte, že v daných prostorech budete trávit tři až pět let života. A nejen to – škola, která vychází vstříc studentům svými prostory, jim bude vycházet vstříc také v jiných věcech. (Pozn.: Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován. (lč)))

číst více

Studium v Brně: Jak se vyznat v knihovnách

Do Brna míří hned po Praze největší množství studentů. Hned v prvních týdnech se ocitnou před složitou otázkou: Jak se vyznat v knihovně? Do které zamířit, když mám napsat seminární práci? A ve které si můžu půjčit oddechovou beletrii?

číst více