Američtí středoškoláci bojují s epidemií stresu

26. 9. 2019 | Aktuality

????????????????Každý rok v USA stoupá počet zájemců o studium na vysoké škole. Jen určité procento z nich je však přijato. Loni se například úspěšnost pohybovala kolem 65 procent. Středoškoláci tak kvůli obavám o svou budoucnost často žijí v permanentním stresu.

Zájemci o studium na VŠ ve Spojených státech si kromě příprav na přijímačky musí během studia na střední držet dobrý studijní průměr a současně se věnovat mimoškolním aktivitám.

Americký institut stresu (AIS) doplnil, že budoucí prváci se navíc stresují ze změn, které s sebou přechod na vysokou školu přináší. Institut mezi ně mimo jiné řadí odjezd od rodiny a studium na vzdáleném místě, nervozitu z hledání nových přátel i náročné požadavky pro plnění vysokoškolských předmětů.

Hlavním problémem je pak podle institutu fakt, že středoškoláci neví, jak s tímto stresem bojovat. Řada z nich se snaží relaxovat u volnočasových aktivit. Tráví u nich ale až příliš mnoho času na úkor studia, a kvůli tomu se dostávají do situace, kdy nestíhají různé uzávěrky, čímž se opět dostávají do stresových situací.

AIS uvádí, že až osm z deseti studentů na středních školách zažívá častý stres.  Vystresovaní středoškoláci nespí zdaleka tolik, kolik by potřebovali, což může vést k zdravotním komplikacím.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: http://www.collegenews.com

Další články k tématu

Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

Středoškoláci mohou díky stipendiu FLEX rok zdarma studovat v USA

Prvního září startuje druhé kolo podávání přihlášek do studijního programu FLEX. V rámci něj se deset českých středoškoláku vydá studovat do různých částí Spojených států. Studenti, kteří již byli vybráni v prvním kole, se do USA vydali před několika dny. Sedm dívek a tři chlapci budou celý nadcházející rok studovat v New Yorku, Iowě, či …

číst více
Dokáže virtuální realita léčit úzkost a obezitu?

Dokáže virtuální realita léčit úzkost a obezitu?

Stres (z náročného studia a odpovědnosti z něj vyplývající) a obezita (způsobená sedavým způsobem života) jsou problémy, se kterými se musí potýkat řada dnešních vysokoškoláků. Zároveň žijeme ve světě, kdy se ve zdravotnictví začíná pomalu rozmáhat používání virtuální reality (VR). Bylo tak jen otázkou času, kdy se VR začne používat právě na boj se stresem a …

číst více
Počet přijatých na VŠ roste. Nejtěžší je dostat se na umělecký obor či práva

Počet přijatých na VŠ roste. Nejtěžší je dostat se na umělecký obor či práva

Trend nárůstu počtu přijatých uchazečů o studium pokračoval i v letošním roce. Přijato bylo 84 procent z celkem 90 tisíc zájemců. Zprávu přinesla vzdělávací společnost Tutor. „Nárůst podílu souvisí zejména s demografickým vývojem, kdy od 90. let minulého století klesal počet maturantů a zároveň po roce 2000 vznikla řada nových vysokých škol,“ vysvětlila Jana Pácalová, akademická ředitelka …

číst více