Američtí středoškoláci bojují s epidemií stresu

26. 9. 2019 | Aktuality

????????????????Každý rok v USA stoupá počet zájemců o studium na vysoké škole. Jen určité procento z nich je však přijato. Loni se například úspěšnost pohybovala kolem 65 procent. Středoškoláci tak kvůli obavám o svou budoucnost často žijí v permanentním stresu.

Zájemci o studium na VŠ ve Spojených státech si kromě příprav na přijímačky musí během studia na střední držet dobrý studijní průměr a současně se věnovat mimoškolním aktivitám.

Americký institut stresu (AIS) doplnil, že budoucí prváci se navíc stresují ze změn, které s sebou přechod na vysokou školu přináší. Institut mezi ně mimo jiné řadí odjezd od rodiny a studium na vzdáleném místě, nervozitu z hledání nových přátel i náročné požadavky pro plnění vysokoškolských předmětů.

Hlavním problémem je pak podle institutu fakt, že středoškoláci neví, jak s tímto stresem bojovat. Řada z nich se snaží relaxovat u volnočasových aktivit. Tráví u nich ale až příliš mnoho času na úkor studia, a kvůli tomu se dostávají do situace, kdy nestíhají různé uzávěrky, čímž se opět dostávají do stresových situací.

AIS uvádí, že až osm z deseti studentů na středních školách zažívá častý stres.  Vystresovaní středoškoláci nespí zdaleka tolik, kolik by potřebovali, což může vést k zdravotním komplikacím.

Zdroj: http://www.collegenews.com

Další články k tématu

Psi pomáhají studentům lépe se učit i mírnit hladiny stresu, zjistila studie

Psi pomáhají studentům lépe se učit i mírnit hladiny stresu, zjistila studie

Známé rčení praví, že pes je nejlepší přítel člověka. Ze zjištění nové studie nyní vyplývá, že pes je také nejlepší přítel studenta. Akademici z Washingtonské státní univerzity zkoumali, jak ovlivňují psi hladiny stresu u jejich studentů. Pokusu se jich účastnilo přes tři sta. Každý týden studenti chodili na hodinové terapie, kde trávili čas se psy. …

číst více
Místo majetku boj za klima. Američané kvůli studentským půjčkám mění priority

Místo majetku boj za klima. Američané kvůli studentským půjčkám mění priority

Studentské půjčky, zpomalující ekonomika, obchodní války, i dopady finanční krize – to jsou hlavní příčiny toho, že mladí Američané vidí svou budoucnost černě. Vyplývá to z průzkumu, kterého se zúčastnilo tři tisíce respondentů z USA. Polovina z nich nepředpokládá, že by si kdy vydělala na významnější majetek. Kvůli stoupajícím cenám nemovitostí účastníci výzkumu uvedli, že po většinu života …

číst více
Mladí Američané chtěli kvůli prezidentským volbám uzavřít školy. Hlasy házeli spíše Bidenovi

Mladí Američané chtěli kvůli prezidentským volbám uzavřít školy. Hlasy házeli spíše Bidenovi

Novým prezidentem Spojených států amerických se stal demokrat Joe Biden, který v lednu vystřídá stávajícího prezidenta za republikány Donalda Trumpa. Podle deníku Guardian dovedla kandidáta k vítězství rekordní volební účast, nejvyšší za posledních sto let. Podíl na tom mají i mladí Američané, kteří tvoří více než třetinu všech voličů a jejichž počet oproti minulým volbám narostl. Už …

číst více