Ako študovať v zahraničí:


1. Socrates/E­rasmus – všeobecne:
Rakúskeho študenta stojí jeden školský rok na Viedenskej univerzite (Universität Wien) niečo málo pod 800 Euro. Nemám tým vôbec na mysli náklady na prežitie. V Rakúsku sa totiž platí školné plus zápisné do Študentského spolku (ÖH – Österreichische HochschülerIn­nenschaft). Pritom chudák Rakušák ako študent medicíny častokrát vôbec nemá istotu, že bude môcť študovať – v ročníku je 1300 študentov a len 500 miest v seminároch

číst více

Svobodná univerzita v Basře

Nejvíce užívaným pojmem vztahujícím se k událostem v Iráku se v minulém týdnu stala „anarchie“. Politologický výraz do češtiny překládaný jako bezvládí je médii již tradičně užíván v pejorativním významu a zahrnuje všechno, co se vymknuté kontrole projevuje destruktivně…

číst více

Nový rektor VŠUP

Jeden z nejrespekto­vanějších českých designérů, Prof. Akd. arch. Jiří Pelcl se stal letos v únoru rektorem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

číst více

Studentská konference o právu EU

10. 04. 2003 Na Právnické fakultě MU v Brně dnes začala konference Aktualní problémy práva EU, které se účastní studenti práva ze zemí visegradské skupiny.

číst více

Tradičně velký zájem o Karlovu Univerzitu

Ani letos si Univerzita Karlova v Praze nemůže stěžovat na nedostatek zájemců o studium. Jejich počet se ve srovnání s loňským rokem příliš nezměnil a převyšuje 44 tisíc zájemců. Nejvíce přihlášených – více než deset tisíc – tradičně zaznamenala Filozofická fakulta UK, která letos plánuje přijmout 1380 studentů.

číst více

Až já budu velká, bude ze mě… hacker

A dokonce na to můžu mít i diplom. Univerzita v německém Trieru otevřela tento rok studijní obor, který má aspiranty naučit právě umění nabourat cizí počítačový systém.

číst více

Studentské iniciativy

V následujících měsících vás budeme pokud možno pravidelně seznamovat s různými studentskými zájmovými skupinami a organizacemi.

číst více

Jak to vypadá na kolejích

Dostat se na vysokou školu je jedna věc, pokud ale nemáte školu v místě bydliště, vyvstane hned další obtíž – sehnat ubytování. Tradičně v polovině září všechny univerzitní metropole zaplaví příval studentů zoufale shánějících místo kde složit hlavu. Přidělení kolejí pro dojíždějící totiž vůbec není samozřejmostí.

číst více

Univerzita třetího věku v Třinci

Univerzita třetího věku v Třinci přivítala 140 studentů – seniorů, kteří budou v průběhu čtyř semestrů studovat obor Společnost na prahu tisíciletí

číst více

Středoškoláci zatím stávkovat nebudou

Jan Exner z hnutí Iniciativa proti válce oznámil, že se stávka, plánovaná na příští týden, odkládá.

číst více