Brigáda v zahraničí:

Většina českých studentů má během studií velmi hluboko do kapsy. Někteří pracují příležitostně již během školního roku nebo si přivydělávají doučováním, překlady či jinou dlouhodobou činností. Velká část studentů však nemá na vydělávání peněz během školního roku čas, a tak tráví část prázdnin na brigádě.

číst více

Stávka v Olomouci

Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dnes proběhla dlouho očekávaná hodinová výhružná stávka. Zúčastnilo se jí více než tři stovky učitelů a studentů a podpořit přítomné přijela i ministryně školství Petra Buzková.

číst více

Pitka na kolejích dopadla tragicky

Ve čtvrtek v noci došlo k tragické události na Vinařských kolejích v Brně. Dvě studentky medicíny popíjely společně alkohol na svém pokoji, následně mezi nimi došlo k vzájemnému napadení. Jedna z dívek nepřežila.

číst více

Debata o kvalifikaci

V Kroměříži se sešly dvě stovky odborníků, aby na celostátním semináři věnovali pozornost tématům a strategii celoživotního vzdělávání po vstupu do EU.

číst více

Jak se finská univerzita stará o zahraniční studenty?

Většina lidí si myslí, že k studování za hranicemi člověk potřebuje spoustu odvahy. Určite je to pravda, ale člověk není vhozen do rozbouřené vody bez záchranné vesty. Zvláště o zahraniční studenty je totiž dobře postaráno.

číst více

Vysoké školy by měly dostat více peněz

České vysoké školy mají důvod k radosti – měly by od státu dostat více, než obvykle. Každoroční navýšení o přibližně jeden a půl miliardy českých korun, které by mělo pokrývat pravidelný nárůst počtu studentů přijatých na vysoké školy, není dostatečné. Chybějí totiž investice do vybavení škol a zvýšení platů pedagogů.

číst více

Inženýrské studium v Mostě

Řízení podniku a podnikové finance, Finance a finanční služby a Veřejná správa – to jsou obory, které ministerstvo školství akreditovalo a tak umožnilo jejich studium na soukromé Vysoké škole finanční a správní v Mostě.

číst více

Bydlet v Brně?

Zeptali jsme se studentů Masarykovy univerzity na jejich bydlení minulé, současné i budoucí…Kde bydlí? Kolik platí? A především, jak se vypořádali nebo se vypořádávají s novou situací přidělování kolejí na MU.

číst více

Studentská hnutí potřetí – rozhovor s V. Pioreckým

Náš seriál mapující studentská hnutí v ČR pokračuje skutečným bonbónkem. Třetí díl totiž konečně představuje, světe div se, studentské hnutí se vším všudy. Studentská iniciativa založená v Brně na podzim 1997 nese název Nezávislé Sociálně Ekologické Hnutí, čili NESEHNUTÍ. Přinášíme vám exklusivní rozhovor s jedním z jejích aktivistů, mediálně otřelým Viktorem Pioreckým.

číst více

Ocenění knihovny FF MU

Knihovna filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně získala čestné uznání v kategorii „Novostavba“ v soutěži Grand Prix 2002, pořádané Obcí architektů.

číst více