Letní školy jsou hit léta

26. 6. 2007 | Aktuality

Téměř celý rok musí studenti sedět ve školních lavicích a snažit se nacpat si do hlavy poučky, vzorce a definice. Jakmile vysvitne slunce na déle než jen na pár hodin denně, začne většina z nich přemýšlet o prázdninách, volnu a sladkém nicnedělání. Přesto se najdou tací, kteří se chtějí i přes léto něčemu přiučit. Kdo nemá přes školní rok školy dost, nebo si chce zpestřit léto bohulibou činností, může si vybrat z široké nabídky letních škol.

Nejčastěji se letní školy zaměřují na výuku jazyků. Pokud se chcete zdokonalit v angličtině, němčině, nebo třeba čínštině či arabštině, není nic jednoduššího, než si vybrat z bohaté nabídky. A pokud nejste zrovna fanoušci cizích jazyků, můžete si protáhnout tělo a vyzkoušet si třeba tanec. Výhodou letních škol je, že mnoho z nich vedou odborníci z různých koutů světa, které byste během školního roku potkali jen těžko.

K tomu, abyste se mohli přihlásit na některý z kurzů, nemusíte mít ve většině případů žádné předběžné znalosti. Při hledání informací o konkrétní škole si však dejte pozor na cenu letního kurzu. Některé letní školy po vás budou požadovat kursovné, některé dávají možnost zažádat si o stipendium. Vybrat si můžete například na následujících stránkách:

www.uud.zcu.cz/artcamp www.kbs.zcu.cz http://lsss.upol.cz www.tanecniskola.cz