Hotelová škola Bohemia nabízí nový studijní obor

28. 6. 2007 | Aktuality

Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením. To je chystaný studijní obor Hotelové školy Bohemia. Novinku představuje ředitel školy Jaromír Pecina. Jedná se o maturitní obor se všeobecně vzdělávacím zaměřením.

„Myšlenka vychází z realizace České fotbalové akademie. S projektem jsem se seznámil za mého působení na pozici šéftrenéra Sportovního centra mládeže AFK Chrudim,“ uvádí Pecina. Škola chce v co největší míře spojit sportovní přípravu se studiem. „Nabídneme až osm hodin tělesné výchovy týdně v její praktické i teoretické podobě,“ vysvětluje ředitel.

Vyučovat se budou světové jazyky, práce s počítačem a všeobecně vzdělávací předměty. Absolventi zakončí studium maturitou. Předpokládá se, že mladí lidé budou poté připraveni i pro další studium na vysoké škole.

www.uiv.cz