Strojní fakulta v Liberci hlásí rekordní zájem

28. 6. 2007 | Aktuality

Rekordní zájem o studium zaznamenali letos na liberecké strojní fakultě. Jen v prvním kole se sem přihlásilo osm stovek uchazečů. Další stovky přihlášek tu očekávají ještě v druhém kole. Fakulta přijímá do všech stupňů studia – bakalářského, magisterského a doktorského.

Do prvního kola se přihlásilo 800 uchazečů a 550 z nich fakulta přijala. Znamená to, že v příštím akademickém roce bude na nejstarší severočeské fakultě studovat rekordní počet studentů. Podle něj v posledních letech roste počet absolventů středních škol hlásících se na fakultu strojní.

Důležitou roli v trvalém, i když mírném, nárůstu zájmu o studium strojařských oborů v posledních letech podle děkana fakulty Petra Loudy hraje to, že průmyslové podniky nabízejí absolventům strojní fakulty velmi dobré pracovní podmínky. „Absolventů fakulty strojní přibývá, což odpovídá společenské poptávce. Na trhu práce je ale vysokoškolsky vzdělaných techniků stále nedostatek,“ konstatoval Louda.

Uzávěrka druhého kola přihlášek je 10. srpna.

Zdroj: MF Dnes, Českolipský deník