Vysoké učení technické v Brně

POROVNÁNÍ OBORŮ: Stavební inženýrství

Dostat se na „stavárnu“ není tak těžké, jako se na ní udržet. To platí pro většinu vysokých škol, které otevírají program Stavební inženýrství. Úspěch záleží také na tom, který konkrétní obor si v rámci tohoto programu vyberete.

číst více

Druhé kolo přijímacích řízení na fakulty VUT

Pokud jste v prvním kole přijímacích zkoušek na vysoké školy neuspěli, tak nezoufejte. Například fakulty Vysokého učení technického v Brně nabízí letní termíny druhých kol přijímacích řízení. Přihlášky je možné stále ještě posílat na fakultu chemickou, podnikatelskou, elektrotechniky a komunikačních technologií a na ústav soudního inženýrství. Fakulta chemická: Až do 1. srpna 2012 je možné zasílat přihlášky pro bakalářské …

číst více

Druhé kolo přijímaček: Angličtina v elektrotechnice a informatice

Děkanka Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení pro uchazeče o studium bakalářského studijního programu Angličtina v elektrotechnice a informatice. Přihlášky je možné podávat v období od 1. června do 31. července 2012. Studium oboru sice probíhá v českém jazyce, mělo by ale posluchače vybavit kompetencemi v oblasti odborného jazyka na úrovni C1 Společného evropského referenčního …

číst více

Pracovat tři měsíce u moře – idylka, nebo noční můra?

Propojit práci, vzdělání a koníčky se nepodaří každému. Kateřina Hegrová, studentka oboru Architektura na VUT a oboru Chemie – konzervování – restaurování na MU, to dokázala. Každý rok tráví tři slunné měsíce jako animátorka v přímořských letoviscích. Tato práce spojuje zdokonalování cizích jazyků, poznávání nových lidí a pohyb. Na první pohled se to jeví jako ideální letní brigáda, ale jaká je realita? (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Studium v Brně: Jak se vyznat v knihovnách

Do Brna míří hned po Praze největší množství studentů. Hned v prvních týdnech se ocitnou před složitou otázkou: Jak se vyznat v knihovně? Do které zamířit, když mám napsat seminární práci? A ve které si můžu půjčit oddechovou beletrii?

číst více

Pět otázek pro… Aleše Studenta

Otec z něho chtěl mít fyzika či matematika, jeho samotného to však táhlo spíše k umělecké tvorbě. Nakonec tedy zvolil kompromis: studium architektury, kterou, jak říká, tehdy „vnímal jako podivuhodnou směs techniky, umění a filosofie“. Brzy se ale ukázalo, že původně kompromisní řešení se pro Ing. arch. Aleše Studenta stalo životní vášní…

číst více

Speciál O OBORECH: Vodní hospodářství a vodní stavby

Dnešní speciál je určen všem technicky zaměřeným studentům, kteří si lámou hlavu nad koloběhem vody v přírodě. Voda je životodárný, ale nezkrotný živel, který je třeba usměrňovat. Zajímají vás monumentální vodní stavby, regulace toků, vodovody a kanalizace? Pak je studium Vodního hospodářství a vodních staveb určeno právě vám.

číst více

Žebříček nejlepších VŠ podle Hospodářských novin

Zajímá vás, která škola je nejlepší v ekonomii či v práci? Hospodářské noviny zveřejnily žebříček vysokých škol v ČR, ve kterém porovnávají studium na různých školách v devíti nejžádanějších oborech, například v ekonomii, informatice, medicíně nebo psychologii. Nejlepší ekonomickou vysokou školou v České republice je podle Hospodářských novin Institut ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (IES). Tato škola …

číst více

Vysoké učení technické bude platit studentům

Netradičním způsobem se rozhodlo vedení Vysokého učení technického v Brně vypořádat s nezájmem studentů středních škol o technické obory. Nejlepších 500 absolventů středních škol zapsaných do prvních ročníků bakalářských studijních programů obdrží jednorázové mimořádné stipendium ve výši 6 000 korun. Těchto 500 studentů bude vybráno na základě výsledků státní části maturitních zkoušek vykonaných v roce 2012. VUT v Brně nabízí 3 až 4leté bakalářské studium v 16 aktivních akreditovaných …

číst více

Kombinované studium geodézie: dřina a bezesné noci

Skloubit zaměstnání a vysokou školu je náročné. Naštěstí existuje možnost kombinovaného studia. Více o něm a geodézii v rozhovoru s Janou Veselou.

číst více