Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

VŠB Ostrava testovala své eso – elektromobil Kaipan VoltAge

Do soutěže Electromotion míří eso z rukávu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Je jím moderní automobil na elektrický pohon KAIPAN VoltAge. Jedná se o naději dopravy dvacátého první století – tvůrci doufají, že bude tento speciální electromotor brzy využíván na běžných silnicích. Testování elektromobilu proměhlo na úpatí Lysé Hory v průmyslovém areálu Nošovice v sobotu 5. června. Provozní měření a …

POROVNÁNÍ OBORŮ: Metalurgie

Možná, že o významu slova metalurgie má mnoho lidí jen nejasné povědomí, nebo o něm dokonce nikdy neslyšeli. Za všechny ty, kdo už o metalurgii něco vědí, tedy jen lakonicky prozraďme, že jde o obor, bez jehož existence bychom dnes asi byli stále někde na úrovni eneolitu… A kde že lze u nás takový obor studovat? (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Doprava, dopravní řešení a dopravní technologie

Silnice, dálnice, železnice a další dopravní cesty už jsou dnes takřka neodmyslitelnou součástí naší krajiny. A nezdá se, že by tomu v budoucnu bylo jinak. Právě proto se studijní obory zaměřené na dopravní problematiku zdají být volbou, která představuje relativně jisté uplatnění. A pozor, na mnohé si ještě lze podávat přihlášky! (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

Speciál O OBORECH: Doprava

Když se řekne doprava, zpravidla si člověk představí kolonu aut, vlak na kolejích, letadlo nad hlavou, někdo možná trajekt či loď brázdící vlny širého moře. Ovšem studijní obory, které se na problematiku dopravy zaměřují, skýtají i mnoho dalších možností, jak na problematiku dopravy nahlížet. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)