Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Masarykova univerzita se rozroste o farmaceutickou fakultu. Získá ji od VFU

Masarykova univerzita má momentálně devět fakult, to se však brzy změní. Začátkem července k nim totiž přibude farmaceutická fakulta, která byla doposud součástí Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU). Dohodlo se na tom vedení obou škol.  Výuka farmacie pod Masarykovou univerzitou bude probíhat v prostorách pronajatých od VFU. „Obě univerzity učinily všechny kroky, aby se vzdělávání …

číst více

Nezvyklé obory a povolání

Možná jste jako malí chtěli být piloti, hasiči, učitelé, popeláři nebo zvěrolékaři. Napadlo vás ale, že byste mohli studovat arteterapii, choroby koní nebo třeba vinařství?

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Farmacie

Přiznejte se, kolikrát vás v lékárně napadlo, že ten člověk za pultem není jen „obyčejný“ prodavač, ale že přesně ví, co doporučit na tu či onu bolístku, že umí latinsky a zná vše důležité o každém léku? Touto otázkou jsme vám jen chtěli nenápadně naznačit, že povolání farmaceuta je ve skutečnosti velmi zodpovědné, a proto k němu také musí vést náročná cesta studiem… Pozn. Článek byl 25. 6. 2015 aktualizován. (kav)

číst více

Které VŠ ještě přijímají přihlášky?

S únorem je minulostí i deadline pro podávání přihlášek na většinu vysokoškolských oborů. Celá řada škol ale přihlášky přijímá dál. Přinášíme Vám přehled nejzajímvějších z nich.

číst více

Absolventka studia veteriny: “Je to běh na dlouhou trať”

Eva Skaličková vyrůstala v rodině veterináře, a tak se není moc čemu divit, že i její studijní a posléze profesní kroky vedly právě tudy. Před třemi lety úspěšně zakončila studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a nyní pracuje jako všeobecná veterinární lékařka pro malá zvířata. I přes veškerou domácí průpravu však přiznává, že úspěšné absolvování VFU ani následné uplatnění na trhu práce není zrovna samozřejmé.

číst více

Studium v Brně: Jak se vyznat v knihovnách

Do Brna míří hned po Praze největší množství studentů. Hned v prvních týdnech se ocitnou před složitou otázkou: Jak se vyznat v knihovně? Do které zamířit, když mám napsat seminární práci? A ve které si můžu půjčit oddechovou beletrii?

číst více

Státní maturita a přijímačky: jak se k nim staví vysoké školy?

Letošní maturity budou pro všechny tak trochu pokusné. To ale nic nemění na tom, že většina maturantů podává přihlášku na vysokou školu a trne, jak se jednotlivé instituce ke státní maturitě postaví. Nebudou se překrývat termíny maturit a přijímacích zkoušek? Zohledňuje vámi vybraná škola výsledky maturity u přijímaček? Zeptali jsme se přímo na univerzitách.

číst více

Brněnské univerzity ocenily své nejlepší sportovce

Dvanáct úspěšných sportovců si v úterý 30. listopadu odneslo čestné ocenění od zástupců svých univerzit. Česká asociace univerzitního sportu v Brně již poosmé vyhlásila nejúspěšnější akademické sportovce města Brna za uplynulý rok. Ocenění získalo pět studentů za Masarykovu univerzitu, mezi nimiž byli Romana Labounková (cyklistika), Jan Páleníček (naturální kulturistika), Tomáš Slavík (cyklistika), Jana Šikulová (sportovní gymnastika) a Jakub Tomeček …

číst více

Proč studovat vysokou školu? Rektoři odpovídají

Je dnes vůbec důležité studovat vysokou školu? Proč? Zeptali jsme se osob nejpovolanějších – samotných rektorů českých vysokých škol.

Pozn: Příspěvky jsou řazeny abecedně podle názvů vysokých škol.

číst více

Brněnští studenti mají další motivaci darovat krev

Soutěž z minulého akademického roku mezi Masarykovou a Mendelovou univerzitou o větší počet dárců krve má pokračování. Transfuzní oddělení a krevní banka Fakultní nemocnice Brno pořádají druhý ročník soutěže O pohár akademické krve. Tentokrát jsou do ní zahrnuty všechny brněnské vysoké školy. Motivací může být odměna 3000 korun na nákup knih, kterou získá jeden vylosovaný dárce z každé školy. Darovat krev …

číst více