Brněnské univerzity ocenily své nejlepší sportovce

4. 12. 2010 | Aktuality

Dvanáct úspěšných sportovců si v úterý 30. listopadu odneslo čestné ocenění od zástupců svých univerzit. Česká asociace univerzitního sportu v Brně již poosmé vyhlásila nejúspěšnější akademické sportovce města Brna za uplynulý rok.

Ocenění získalo pět studentů za Masarykovu univerzitu, mezi nimiž byli Romana Labounková (cyklistika), Jan Páleníček (naturální kulturistika), Tomáš Slavík (cyklistika), Jana Šikulová (sportovní gymnastika) a Jakub Tomeček (sportovní střelba). Z Vysokého učení technického byli oceněni čtyři studenti: Jiří Antoš (triatlon), Jiří Hradil (orientační závod na horském kole), Petr Kadlec (florbal), Lukáš Tomášek (triatlon). Na Veterinární a farmaceutické univerzotě uspěla Jana Juračková (orientační běh). Zástupci Mendelovy univerzity v Brně, na jejíž půdě se ocenění předávala, jako akademického sportovce roku už podruhé vybrali Lukáše Vaculíka (akrobatické lyžování).

Česká asociace univerzitního sportu se snaží se dbát o příznivé podmínky sportování na akademické půdě. Proto se rozhodla oceňovat také výrazné úspěchy studentů v celostátních i světových sportovních soutěží. Mnozí z oceněných uspěli v mezinárodní konkurenci, jako třeba držitel titulu Mistr Universe Jan Páleníček, pokořitel světového rekordu družtev ve sportovní střelbě Jakub Tomeček nebo účastník Olympijských her ve Vancouveru Lukáš Vaculík.

Zdroj: stránky České asociace univerzitního sportu, tisková zpráva, vyhlášení z 30. listopadu