Téma:chci studovat právo

Jak si zlepšit všeobecný přehled

Všeobecný přehled je vlastně schopnost orientovat se v mnoha rozličných oblastech lidského vědění. Jako v atletice, někdo exceluje ve sprintu, jiný závodník naopak v hodu, další ve skoku. Jenže desetibojař musí na výbornou zvládnout všechny disciplíny. Podobně uchazeči o vysokoškolské studium musí mít široké vědomostní základy v mnoha disciplínách. Pozn. Článek byl 21. 3. 2016 aktualizován (kav).

číst více

Práva jsou na studium nejdražší, plyne z průzkumu

Mezinárodní průzkum Eurostudent, kterého se účastnilo několik tisíc studentů všech druhů vysokých škol, odhalil, že nejhlouběji do kapsy musí šáhnout studenti práv. Průměrně je vyjde studium na 15 000 korun za semestr. Největší položku představují výdaje za učebnice a zákoníky. Na druhém pólu stojí technické obory. Studium techniky stojí pouhých 1 900 Kč. Studie se zajímala také o to, kolik …

číst více

Národní kolo soutěže Moot Court vyhráli studenti z Olomouce

Barbora Hudková a Marek Zeman z olomoucké právnické fakulty získali prvenství v celorepublikové studentské soutěži simulovaných soudních procesů na téma nový občanský zákoník. Ve finálovém souboji národního kola Czech Moot Court Competition, které se včera konalo v Olomouci, zdolali své kolegy z Masarykovy univerzity. „Věřit jsme si začali až v průběhu soutěže a postupně jsme cítili šanci na co nejlepší …

číst více

Speciál O OBORECH: Netradiční studijní obory I. díl

V prvním díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium oborů Aktivity v přírodě, Průmyslové vlastnictví, Nanomateriály, Zemědělství tropů a subtropů nebo Nutriční terapeut.

číst více

Které školy přijímají na magistra absolventy jiných bakalářských oborů?

Může se stát, že po třech letech bakalářského studia člověk zjistí, že chce dělat něco úplně jiného, nebo navazující magisterské studium pro daný obor prostě neexistuje. Přinášíme přehled některých škol nabízejících ty nejžádanější obory v ČR, které přijímají na magisterské studium i absolventy zcela odlišných studií.

číst více

Speciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva

Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?

číst více

Speciál O OBORECH: Právnické obory na veřejných školách

Pokud jste se po dlouhém uvažování rozhodli jít studovat právo, ještě nejste tak úplně za vodou. Budete se totiž muset rozhodnout, na kterou školu se vydáte a jestli se budete už od začátku nějak specializovat. V tomto článku vám přinášíme základní přehled vašich možností na státních školách. Pozn. Článek byl 24. 10. 2011 aktualizován (kav).

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Právo na soukromých školách I

Právo patří k oborům, o která je u nás mezi uchazeči o studium největší zájem. Dobrá zpráva pro ty, kdo mezi ně patří: lze studovat i jinde než na veřejných vysokých školách. Chcete se dozvědět více o nabídce právnických studií na českých soukromých vysokých školách? Začneme čtyřmi z nich, které se na právní vědy specializují.

číst více

Speciál O OBORECH: Policejní akademie ČR

Sedm dílů nezapomenutelné série Policejní akademie o partičce zvlčilých budoucích strážcích amerických zákonů ve spoustě z nás jistě vypěstovalo automatický úsměšek při vysolvení názvu hlavní vzdělávací instituce mužů a žen práva a pořádku v České republice. Jak to ale vypadá ve skutečnosti? Co zde lze studovat a čím se studenti Policejní akademie ČR zabývají?

číst více

Prohlášení děkanů právnických fakult ČR

Děkani právnických fakult veřejných vysokých škol v České republice se na svém pravidelném setkání zabývali i aktuální situací vyvolanou tzv. plzeňskou kauzou a rozhodli se přijmout k ní následující prohlášení:

číst více