Téma:chci studovat pedagogiku

Speciál O OBORECH: Sociální pedagogika

Sociální pedagogika se stává stále častěji skloňovaným pojmem, ale jen málo z nás si pod ním představí něco konkrétního, mnohým tato disciplína také často splývá s pedagogikou speciální. Jaká je tedy náplň studia sociální pedagogiky, kde je možné ji studovat a jaké uplatnění můžete očekávat? Pozn.: Článek byl aktualizován dne 23. 11. 2009.

Studium Humanistiky na Západočeské univerzitě v Plzni

Na Filozofické fakultě ZČU v Plzni je již sedmý akademický rok nabízen v rámci programu Humanitní studia bakalářský studijní obor Humanistika. Co je jeho náplní a jaké mají uplatnění jeho absolventi?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Humanitní studia – I. díl

Ačkoli slovo „humanitní“ byste přímo v názvu fakulty našli jen na jedné univerzitě, s humanitními studii mají co do činění také další vysoké školy. Zpravidla se totiž humanitní obory skrývají v rámci nejrůznějších fakult. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

Zážitková pedagogika

Na řadu věcí, které vás v životě mohou potkat, se nepřipravíte nikdy. Jsou ale situace, které se dají dopředu „naučit“. Nečeká vás při tom ani psychologická poradna, ani nudné sezení ve školní lavici. Vzpomínáte, jak jste jako malí řádili na dětském táboře? Pokud vás hry neomrzely doteď, není důvod v nich přestávat.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pedagogické fakulty – I. díl

Ty tam jsou doby, kdy bylo učitelství prestižním povoláním. Přesto si pedagogické fakulty na nezájem uchazečů nemohou stěžovat. Je obecně známé, že ne každý student v době nástupu na vysokou touží stát se učitelem. Věděli jste ale, že ani školy samy nemíní mít ze všech absolventů učitele? Řada z nich totiž nabízí i zajímavé neučitelské obory. Proto jsme se rozhodli podívat se na nabídku pedagogických fakult blíže. Pozn. článek byl aktualizován 13. 12. 2009 (-hus-).

Speciál O OBORECH: Speciální pedagogika

Učitelství a pedagogika jsou relativně běžné studijní obory, které si volí čeští studenti. Ale existují i lidé, kteří potřebují speciální zacházení a zvláštní péči při jejich vzdělávání. Pro tyto lidi pak existují speciální pedagogové. Zde je přehled, kde a jak mohou obor Speciální pedagogika vystudovat. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Český jazyk a literatura

Předmět, který nás provázel od prvních školních let, je možné studovat i na vysoké škole. Zde jsou podrobnosti o oboru Český jazyk a literatura. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Představujeme: Fakulta humanitních studií UK v Praze

Baví vás dějepis, biologie, základy společenských věd, ale nevíte, který z těchto oborů byste chtěli studovat na vysoké škole? Pražská fakulta humanitních studií je trefou do černého pro studenty, kteří se nechtějí zaměřit přímo na jeden obor a hodlají se zabývat humanitními předměty komplexně. Tříleté bakalářské studium nabízí pouze jediný obor „Studium humanitní vzdělanosti.“ V jeho rámci se však můžete zařídit podle vlastních potřeb. Fakulta vypisuje okolo 2000 předmětů!