Téma:chci studovat matematiku

Mechatronika nově na JČU

Nový technický obor se bude nově vyučovat na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Čtyřletý bakalářský obor Mechatronika spojuje hned několik odvětví. Kombinuje elektroniku s elektrotechnikou, výpočetní techniku s informatikou a strojírenstvím. Na výuce se kromě JČU podílí i ČVUT. Praktická část výuky probíhá v reálném provozu společnosti Bosh. Absolventi získají strojírensko-elektrotechnické vzdělání, které dokáží kombinovat se znalostmi z informatiky, automatizace a řízení …

číst více

Přípravné kurzy z fyziky a matematiky na ČVUT v Praze

Chystáte-li se hlásit na České vysoké učení technické v Praze (ČVUT), a nebo na jakoukoli jinou školu podobného zaměření, můžete využít nabídky Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT a přihlásit se na přípravný kurz fyziky a matematiky. Kurzy se budou zaměřovat především na opakování středoškolské látky a současně budou brát v potaz obsah výuky v rámci předmětů vyučovaných na FEL. …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Matematické modelování

Řekli byste o sobě, že jste technický typ? Baví vás matematika, fyzika, přírodní vědy či ekonomie? Hrajete si často s výpočetní technikou a zajímá vás práce s programovacími softwary? Pak byste se měli zamyslet nad studiem matematického modelování.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

číst více

Univerzita Pardubice se pod vedením předního českého logika Jaroslava Peregrina vydá ke zrodu moderní logiky

Ve čtvrtek 12. května se bude na Univerzitě Pardubice diskutovat o zrodu moderní logiky. S přednáškou právě na toto téma zavítá do Pardubic prof. RNDr. Jaroslav Peregrin, CSc., přední český logik a analytický filozof.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Statistika

Nevěřím statistikám, které jsem si sám nezfalšoval, zní údajný výrok Winstona Churchilla. Ať už statistikám věříte nebo ne, opírají se o ně vědecké studie i politická rozhodnutí. V čem se liší obory, v rámci kterých se můžete statistice věnovat?

číst více

Speciál O OBORECH: Bankovnictví

Bankovnictví je obor, s nímž se v běžném životě setká asi každý z nás. Aby však fungovalo správně a my nepřišli o naše prostředky, které bankám a dalším finančním institucím svěřujeme, musejí jej obsluhovat odborníci. A právě na jejich výchovu se zaměřuje několik studijních oborů, které nejčastěji, i když ne výhradně, najdeme na našich ekonomických fakultách.

číst více

Pedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé

Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.

číst více

Poslední volná místa na letním soustředění mladých matematiků a fyziků!

Bezmála padesátiletou tradicí se může pochlubit Letní soustředění mladých matematiků a fyziků, které každoročně pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky a deskriptivní geometrie Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Přestože je soustředění určeno především řešitelům matematických a fyzikálních olympiád, přínosné je pro všechny středoškoláky, kteří by rádi uspěli při studiu na technické vysoké škole.

číst více

Matematika nutí lidi přemýšlet, říká studentka MatFyzu

Lenku Pöslovou (21) by asi málokdo tipoval na studentku MatFyzu. Lenka si však z vtípků o blondýnách mnoho nedělá a při škole, na které si mnozí rychle vylámou zuby, stíhá zároveň práci finanční poradkyně. Jak to dělá? A jak vůbec studium na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy univerzity probíhá?

číst více