Téma:chci studovat informatiku

VŠB-TU Ostrava: vavemobil nošovice

Test dojezdu a provozní měření elektromobilu Kaipan VoltAge Standardní dojezd elektromobilu překročil 100km. Rekordní úspěch týmu VAVeMOBIL – 107,320km na jedno nabití akumulátorů.

FEKT VUT: Maturanti mají šanci na vysokou školu i nyní

(26. května 2010, Brno) Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně vyhlásila druhou šanci pro studenty, kteří se chtějí přihlásit na vysokou školu. FEKT nabízí kvalitní vzdělání na moderní fakultě s tradicí.

Regionální finále studentských společností na FEKT VUT v Brně

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) Vysokého učení technického v Brně uspořádala se svým partnerem Junior Achievement (JA) regionální finále studentských společností. Své projekty a prezentační dovednosti představilo 12 studentských organizací z celé Moravy. Ti měli za úkol představit svůj předmět podnikání, získat si na svou stranu odbornou porotu a prosadit své myšlenky a záměry.

číst více

Absolvent informatiky si může práci vybírat

Informatika patří v současnosti k oborům považovaným za nepraktičtější, co se úspěšné budoucnosti týče. Je-li tomu skutečně tak, jak náročné je studium a na co je dobré se připravit, nám prozradí Mgr. Robert Vystrčil (26), úspěšný absolvent FI na Masarykově univerzitě v Brně.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – II. díl

Ve druhém díle o informatice vám přinášíme postřehy studentů, kteří ji studují či studovali na různých školách. Dozvíte se, co vás čeká na Matfyzu, ČVUT, VUT v Brně, Technické univerzitě v Liberci, na VŠE i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.

Speciál O OBORECH: Aplikovaná informatika a informatika

Chcete fungování informačních technologií rozumět a posouvat je dál? Právě vám se potom otevírá široká nabídka studijních programů Aplikovaná informatika a Informatika. V dnešním díle speciálu O OBORECH se dovíte o předmětech, na které se na těchto oborech můžete těšit, kde se dají studovat, a další praktické informace. Pozn. Článek byl aktualizován 1. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Informatika – I. díl

Informatika je vyhledávaným a perspektivním oborem. V České republice se dá studovat na mnoha různých školách, často i na takových, kde byste ji rozhodně nehledali. V prvním díle vám přinášíme jejich přehled a rozdělení. Pozn. článek byl aktualizován 8. 12. 2009 (-hus-).