Téma:chci studovat architekturu

Young Architect Award 2015

Společnost ABF, a.s., vyhlásila 7. ročník architektonické soutěžní přehlídky Young Architect Award. Jejím smyslem je podle jejích organizátorů odhalit aktuální tvorbu začínajících architektů do 33 let a pomoci jim uplatnit se ve velké konkurenci, přiblížit architekturu široké veřejnosti, podpořit veřejnou diskusi o architektuře a získat různé pohledy na nové využití starých míst a objektů v kontextu krajiny, venkovských sídel …

číst více

Soutěž pro studenty: Český energetický a ekologický projekt

Soutěž je zacílena na stavby a projekty, které snižují energetickou náročnost, zvyšují účinnost energetických zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí. Přihlásit se mohou studenti, kteří obhájili své práce mezi 1. lednem 2012 a 28. červnem 2013. Přihlášky je možné podávat do 30. září 2013 na následující adrese . Soutěž je určena studentům odborných škol se zaměřením na přípravu, realizaci a provoz …

číst více

Studovat v USA, pracovat v Japonsku? Pro Ivanu Plecháčovou žádný problém

Studentka architektury ČVUT Ivana Plecháčová vycestovala za studiem do Spojených států už na střední škole, roční pobyt si zopakovala též na vysoké. Rovnou z USA se přesunula do Japonska za prací. Jak sama říká: „Především je potřeba mít cíl a vizi.“

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Architektura

Fragner, Bočan, Jiřičná, Kaplický, Rajniš, Hubáček. I to jsou jména, která nesporně patří mezi ikony české architektury. Sice není nikde psáno, že studium architektury je automatickou vstupenkou do jejich řad, přesto jde o obor, který má budoucnost. U nás ho lze studovat hned na několika fakultách – ale kterou vybrat?

číst více

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

číst více

VUT v Brně akademickým mistrem ČR ve florbale

Vysokoškolský florbalový tým VUT v Brně získal o víkendu 5. – 6. června zlaté medaile na finálovém turnaji Akademického mistrovství ČR. O tento velký úspěch se tým z moravské metropole pral s dalšími pěti vysokoškolskými týmy, které prošly sítem regionálních kol.

číst více

Speciál O OBORECH: Architektura

Uchazeči o studium architektury se musí vyrovnat s nemalými požadavky u přijímací zkoušky. Než tedy začnete s přípravou, je vhodné se lépe seznámit s tím, co obor přináší. Pozn.: článek byl aktualizován 3.12.2009 (-pel-)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Architektura II. díl

Opět se zaměříme na studium architektury, tentokrát na Fakultě umění a architektury TUL v Liberci a na Stavební Fakultě TUO v Ostravě. Pozn. Článek byl aktualizován 29. 12. 2009 (-kav-)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Architektura I. díl

Navrhování kulturních, administrativních a obytných staveb nebo třeba sportovních hal je cílem budoucích architektů. Kde mohou zájemci architekturu studovat, z čeho se skládá přijímací řízení, jaká je úspěšnost na jednotlivých fakultách nebo jak se uplatní absolventi v praxi, se dozvíte v následujícím článku. V prvním díle se zaměříme na ČVUT a VUT. Pozn. Článek byl aktualizován 29. 12. 2009 (-kav-)

číst více