Stravování

Projekt Obědy pro děti a VysokeSkoly.cz společně nakrmily 4 500 školáků

Obecně prospěšná společnost Women for women (W4W) už deset let pomáhá v rámci projektu Obědy pro děti nakrmit školáky, jejichž rodiny se ocitly v tíživé ekonomické situaci. Loni díky W4W dostalo obědy ve škole v celkové hodnotě přes 60 milionů korun skoro 19 tisíc dětí. Na školní obědy mohou přispívat lidé prostřednictvím transparentního účtu nebo dárkových certifikátů. Portál […]

číst více

Místo mekáče na pole. V Británii se děti učí pěstovat vlastní potraviny

Charitativní organizace Chefs in Schools (Šéfkuchaři ve školách) si klade za cíl nadchnout děti pro výrobu potravin a zdravé stravování a také je v tomto ohledu vzdělávat. Začala proto spolupracovat se základní školou Greenside v Londýně. Část tamní výuky se tak teď točí čistě kolem jídla. Místní děti začínají od základů, pracují na zeleninové zahrádce, kde se […]

číst více

Naučte se učit! 6 tipů na co myslet

Učení – mučení. Průpovídka, která se studentům dere na rty tím častěji, čím blíže je nějaká více či méně životně důležitá zkouška. Aby však bylo učení více právě učením nežli nutným zlem, připravili jsme pro vás pár tipů, jak ho učinit efektivnějším, rychlejším a kdo ví – třeba i zábavnějším.

číst více

Jak na koleji neumřít hlady: Recepty ze sendvičovače

Vařit v kolejní kuchyňce může být často rizikové. Abyste už nemuseli přemýšlet nad tím, jestli ty fleky na plotně jsou boloňská omáčka, nebo něco děsivějšího, připravili jsme pro vás pár receptů ze sendvičovače, který je kromě varné konvice kolejní must-have. Dobrou chuť! Hruška v medovém kabátku Ingredience: toustový chléb, máslo, med, hruška, skořice, vanilkový cukr Postup: […]

číst více

Jakub Bína radí: Co jíst při učení

Konec semestru i školního roku je na obzoru a začíná období sezení u počítače, nad knihami a stohy papírů se zvýrazňovačem v ruce. Jak se ale soustředit, když studentovi kručí v břiše? Co jíst a co nejíst při učení radí fitness trenér a nutriční specialista Jakub Bína, známý mimo jiné ze svého pořadu na stream.cz „Zpátky na vrchol“.

číst více

I veřejné školy mají své ceníky. Podívejte se, na jaké poplatky můžete narazit

Během vysokoškolského studia se studenti běžně setkávají s poplatky za přihlášku či třeba za delší nebo další studium. Jenomže toho, za co se na vysoké škole platí, je mnohem víc. Na jaké položky v cenících veřejných škol jsme například narazili, to už se dočtete v tomto článku.

číst více

Bez maminky, bez tatínka

Pro většinu lidí je odchod na vysokou školu prvním obdobím, kdy se o sebe musí postarat opravdu sami. Zeptali jsme se vysokoškoláků, co jim na koleji nebo ve vlastním či sdíleném bytě nejvíce chybí.

číst více

Kde se student dobře nají? Srovnání brněnských menz

Studentský život je specifický v mnoha ohledech, a stravování je jedno z nich. Pokud se chystáte jít studovat do Brna, jistě se vám budou hodit informace o tom, ve kterých menzách se najíte nejlépe a nejlevněji.

číst více

Ve kterém městě vyjde studium nejlevněji?

Školné se v Česku na veřejných školách neplatí, přesto musejí studenti počítat s řadou nutných výdajů. Nájem, jídlo, doprava po městě – to jsou jen ty nejzákladnější položky. Jak se liší výše základních studentských výdajů v jednotlivých českých městech?

číst více

Manuál pro prváky IV. – STRAVOVÁNÍ

Přestože je studentská kapsa někdy povážlivě hluboká, jsou věci, které si prostě odepřít nemůžete. Patří mezi ně například i denní strava. Být celé dny o chlebu s máslem je sice jedna z možných cest, jak na jídle ušetřit, ale pořád tu jsou ještě jiné možnosti… Pozn. Článek byl 8. 9. 2011 aktualizován (kav).

číst více