S.r.o.

Proč si na vysoké vybrat profesně orientovaný studijní program?

Věděli jste, že studijní programy jsou buď akademické nebo profesně orientované? Poznáte rozdíl? A napadá vás „K čemu mi to vlastně bude?“. Pojďme se podívat na to jaké výhody mají jednotlivé typy zaměření studijních programů. Věděli jste, že studijní programy jsou buď akademické nebo profesně orientované? Poznáte rozdíl? A napadá vás „K čemu mi to …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: gastronomie, hotelnictví a turismus

Pomáhali jste doma rádi s vařením a zajímáte se o gastronomii? Nedělá vám problém postavit se do čela skupiny turistů a provést je po památkách? Nebo jste komunikativní a není pro vás problém vyjít se všemi typy hostů na hotelové recepci? Pak je následující přehled oborů právě pro vás.

Speciál O OBORECH: Psychologie a jí příbuzné obory

Psychologie má mnoho specializovaných studijních oborů – vyznáte se v nich? Je vám jasné, co je náplní studia Arteterapie, Psychologie se zaměřením na vzdělávání, Psychologie a speciální pedagogiky či Psychoterapeu­tických studií? Pozn. článek byl aktualizován 4. 3. 2014 (-von-)

Speciál O OBORECH: Vychovatelství

Málokterý obor v sobě snoubí tolik profesí – pedagoga, psychologa, sociologa i manažera. Studium vychovatelství přináší možnost ovlivnit životy lidí kolem vás, pojďte se podívat, co jeho studium obnáší. (Pozn.: Článek byl 24. 11. 2013 aktualizován (lč))

číst více

Anketa: Co dělají rektoři o prázdninách

Letní prázdniny jsou v plném běhu. Většina dotázaných rektorů se snaží vyvrátit mýtus, že mají po celé prázdniny volno. Přesto se shodují, že během prázdninových dní mají více volnosti a dohánějí věci, na které není během roku tolik času.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Politologie

Láká vás studium politologie? Na následujících řádcích vám představíme pojetí tohoto oboru na jednotlivých fakultách. V čem se na nich jednotlivé odnože politologie liší? Kde je nejvyšší šance na přijetí? Kde mají nejspokojenější studenty?

Speciál O OBORECH: Bezpečnostní a strategická studia

Zajímáte se o bezpečnostní problémy dnešního světa? Pátráte po příčinách terorismu? Sledujete s napětím vývoj ozbrojených konfliktů ve světě? Pak se zkuste přihlásit na obor Bezpečnostní a strategická studia. Pozn.: Článek byl aktualizován 10. 4. 2013 (Nela Wurmová).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Psychologie

Studium psychologie je pro spoustu lidí vysněnou budoucností. Splnit si tento sen mohou dnes studenti na několika různých fakultách. Každá z nich má trošku jiné zaměření, formu studia nebo uplatnění. Podívejte se, co nabízí ta která z nich. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 1. 2014 (kav).

POROVNÁNÍ OBORŮ: Žurnalistika a mediální studia

Na profesní dráhu mediálního odborníka připravuje studenty zástup veřejných i soukromých vysokých škol. Některé školy se zaměřují jen na určitý typ žurnalistiky, jiné pojímají média jako celek. Tento článek vám pomůže přiblížit specifika jednotlivých univerzit.

POROVNÁNÍ OBORŮ: MBA studium managementu v češtině

Pracujete na vysoké manažerské pozici, ale rádi byste si rozšířili obzory o trendech v managementu? Snažíte se o kariérní růst a jeho podmínkou je titul MBA? Důvody ke studiu managementu v MBA programu mohou být různé. Nabízíme vám porovnání několika škol, na kterých lze mezinárodně uznávané osvědčení získat studiem v českém jazyce.