Nauky a služby

Literární akademie

„Literární akademie nabízí bakalářské i magisterské obory, které na žádné jiné vysoké škole v České republice nenajdete,“ stojí na stránkách Literární akademie. Co je na tom pravdy?

Speciál O OBORECH: Teologie

Teologické fakulty provozují po celé České republice celkem tři významné univerzity. Ačkoli zaměření těchto fakult svádí k domněnce, že náplň studia nepřesahuje hranice náboženských témat, rozhodně tomu tak není. (článek byl aktualizován dne 26. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filozofie

Filozofie kdysi tvořila hlavní náplň vysokoškolských studií. Studovat se dá dodnes, ale samy univerzity ji doporučují kombinovat studiem dalšího oboru. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Cestovní ruch

Baví vás cestování a uvažujete o tom, zda by se to dalo zužitkovat ve vaší budoucí profesi? Nebo váháte nad tím, jaký obor humanitního směru by vás bavil? Čtěte dál a zjistíte, zda pro vás Cestovní ruch může být to pravé. Pozn.: článek byl aktualizován 3.12.2009 (-pel-)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí II.

Na oblast péče o životní prostředí lze nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Tuto problematiku lze proto studovat nejen v rámci přírodních věd, ale třeba i z hlediska administrativy, monitoringu životního prostředí, technologií ekologické výroby, či ve vztahu přírody a člověka. Právě na tyto směry environmentalistiky se zaměřuje druhý díl našeho speciálu. (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí I.

Tentokrát jsme v naší rubrice věnované konkrétním oborům na různých školách zabrousili do ekologických vod. Pokud vás tato problematika zajímá, pak připomínáme, že na některé fakulty, které podobně zaměřené obory nabízejí, si ještě lze podávat přihlášku. Tak to nepropásněte! (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

Speciál O OBORECH: Ekonomické obory

V dnešním speciálu se zaměříme na obory spojené s ekonomií, tedy nejen na ekonomii jako takovou, ale i na management, finanční podnikání apod. Nakolik se liší? Co je pravdy na tom, že počet absolventů ekonomie převyšuje poptávku po nich? Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

Nový obor na NEWTON College

Management se zaměřením na psychologii, tak zní název nového prezenčního oboru bakalářského studia na NEWTON College. Jeho studenti získají ekonomické a manažerské vzdělání, naučí se vést a rozvíjet lidi, a řešit mnoho typů psychosociálních problémů.

číst více

Jazyky jen pro elitu? Nikoli…

Máte rádi jazyky, ale i tak pro vás spojení „Filozofická fakulta, obor Italština – portugalština“ (dosadit však lze i jinou kombinaci jazyků) znamená něco iluzorního? Pak to může znamenat třeba jen to, že si nevěříte. Jak se připravovala na zkoušky, ale i na to, co předcházelo i následovalo, vzpomíná studentka prvního ročníku výše zmíněného oboru na Univerzitě Karlově Adéla Nováková (20). (článek byl aktualizován 23. 11. 2009)

Speciál O OBORECH: Gender studia