Mendelova univerzita v Brně

POROVNÁNÍ OBORŮ: Zahradnictví

Říká se, že Češi jsou národem chatařů a chalupářů. A co by to bylo za chalupu, kdyby své hosty nevítala krásně upravenou zahrádkou a kdyby kdesi v koutku neukrývala zrající rajská jablíčka anebo aspoň mrkev. Jenže obory věnované zahrádkářství, které nabízejí obě naše zemědělské univerzity, dokazují, že oblast studia zahradnictví sahá i „za humna“. Co vše tedy takový obor zahrnuje?

číst více

Mendelova univerzita nabízí specializační studium Oceňování podniku

V rámci programu celoživotního vzdělávání otevírá Mendelova univerzita v Brně obor Oceňování podniku. Cílem je prohloubit a rozšířit znalosti odborníků tak, aby mohli kvalifikovaně ocenit podnik včetně jeho majetku. Studium je ovšem určeno nejen lidem z praxe, ale i současným studentům nebo čerstvým absolventům. V osnovách se studenti setkají s předměty ekonomickými a právními. Oceňování podniku se studuje dva roky a …

Speciál O OBORECH: Zahradní a krajinná architektura