Maturita

Učení na maturitu „za pět minut dvanáct“

Jak maturita klepe na dveře, mnohým se začínají klepat i kolena. Tím spíš, pokud si je student sám vědom nedostatků ve svých znalostech. Na co však utíkat z bitvy, když ještě pořádně nezačala. Vždyť mnohé se dá ještě zachránit. Pozn. Článek byl 27. 4. 2016 aktualizován. (kav)

číst více

Co když neudělám maturitu?

Přípravy na zkoušku dospělosti vrcholí, mnozí z vás už si jistě i vybrali vysokou školu, na kterou v únoru pošlou přihlášku. Avšak i ta nejpoctivější příprava může někdy zklamat a maturita na první pokus nemusí vyjít. Co v takovém případě dělat? Pozn. článek byl aktualizován 27. 4. 2016 (kav).

číst více

Jak se připravit na maturitní slohovku

Maturita z českého jazyka a literatury má kromě didaktického testu a ústní části i část nazvanou „písemná práce“. Hlavní je neztratit hlavu a nesplést si pracovní postup s receptem či líčení s vyprávěním.

číst více

Studenti radí, z čeho se učit na maturitu a na přijímačky

Najít si dobrý materiál, z kterého se můžete učit k maturitě či přijímačkám, je základ úspěchu. Úspěšní studenti radí, podle čeho si podklady vybírat.

číst více

Odmaturoval jsem až teď – a co dál?

Konečně máte odmaturováno. Ale co teď? Jestli se vám zdá, že život po maturitě neexistuje, čtěte dál. Přesvědčíme vás, že nejlepší věci jsou teprve před vámi!

číst více

Co dělat, když neudělám maturitu?

Zkažené prázdniny, představa desítek otázek, které se budete muset znovu biflovat, a hlavně fakt, že ten stres budete muset absolvovat znova. Takové pocity nejspíš prožíváte, pokud jste právě neobstáli ve „zkoušce dospělosti“. Možná tomu teď nevěříte, ale neudělat maturitu nemá jen ty špatné stránky.

9 stránek na Facebooku pro přípravu k maturitě

Nechcete čas přípravy na maturitní zkoušku strávit pouze ležením v knihách. Zakázali jste si o svaťáku Facebook? Namísto zákazů ho lze využít jako učební pomůcku, jen je třeba vědět, co hledat.

číst více

Jak zatočit s trémou u maturity

Období maturit se kvapem blíží a někteří z maturantů začínají propadat panice. Stihnu se všechno naučit? Co když budu mít u zkoušení “okno”? Přečtěte si, co dělat, aby vás nedohnala tréma.

číst více

Jak sehnat sponzory na maturitní ples

Bez peněz se maturitní ples pořádá těžko. Kde ale sehnat někoho, kdo vám ho zafinancuje? A jak mít vše právně ošetřené?

Tipy na nezapomenutelný stužkovák

Každá akce, kterou se třídou pořádáte, vás může stmelit nebo naopak rozhádat. Co dělat, aby se ve vašem případě splnilo to první a vyvarovali jste se toho druhého, vám poradíme v následujícím článku.