Uplatnění studentů a absolventů

92 % absolventů MBA studia získá lepší pracovní místo

MBA titul se považuje za kvalifikační standard vrcholových manažerů. Doplní vám vědomosti, zvýší vaši hodnotu na trhu práce, přinese vyšší finanční ohodnocení a otevře vám dveře k zajímavým pracovním nabídkám. Z průzkumu institutu CEMI vyplývá, že celých 90 % absolventů získalo lepší pracovní uplatnění do jednoho roku od získání titulu. Více jak čtvrtina se po ukončení studia pustila do vlastního podnikání.

75 procent absolventů VŠ získává praxi již během studia

Podíl absolventů českých vysokých škol, kteří již během studia realizovali praxi ve svém oboru, roste. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment. Meziroční nárůst činí 8 %. Hlavní podíl na tom má vyšší motivace studentů najít si v budoucnu dobré pracovní uplatnění. To je na předchozí doložené praxi často velmi závislé, protože ji vyžaduje většina zaměstnavatelů. Praxi …

číst více

Zahraniční studium orientované na výsledky a uplatnění v praxi

Aneta vystudovala britskou univerzitu a v současné době pro ni pracuje jako reprezentant pro Českou a Slovenskou republiku. Prozradí Vám, jaké výhody budete mít, když se vydáte za zahraničním studiem i Vy.

číst více

Exkluzivně: Žebříček nejoblíbenějších oborů a uplatnění absolventů

S počátkem prosince nastává čas, kdy by si každý maturant měl říct, jakým směrem by se chtěl ubírat. Na jakou vysokou školu podat přihlášku? To je otázka, která každoročně trápí tisíce absolventů středních škol. Přinášíme vám proto přehled, na jaké obory se každoročně hlásí nejvíce uchazečů a jaké je uplatnění absolventů.

Diagnóza: překvalifikovanost. Nepřijímat!

Když člověk u pohovoru slyší, že je pro ně „příliš kvalifikovaný“, napoprvé to možná zvedne sebevědomí, ale napodruhé nejspíš získá pocit, že se příliš podceňuje a hlásí na neadekvátní pozice. Při dalších pokusech o uplatnění už začíná uvažovat: nemám těch položek v životopisu přeci jen trochu moc?