Stojí za přečtení

Podmínky studia pro absolventy

Zaměstnání nebo narození dítěte nemusí znamenat ukončení studií. Vysoké školy v současnosti vycházejí studentů vstříc, mohou tak zahájit distanční nebo kombinované studium. Podívejte se na podmínky studia pro absolventy, zdokonalte se ve svém oboru a zajistěte si lepší budoucnost.

číst více

Možnosti uplatnění absolventů na trhu práce

Rozhodujete se o svém budoucím povolání? Hledáte zaměstnání? Chystáte se na pracovní pohovor? Informujeme vás o tom, které profese jsou v současnosti vyhledávány a nejlépe finančně ohodnoceny. Mimoto se dozvíte, co považují zaměstnavatelé při výběru uchazečů za podstatné a které kompetence budou na vzestupu v nadcházejících letech. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více

Pracovní agentury

Chystáte se využít služeb pracovní agentury? Pročtěte si svá práva a povinnosti a zajistěte si tak pohodlný vstup do nového zaměstnání. Provedeme vás zprostředkovateli práce na území České republiky a upozorníme vás na kritéria, kterými se agentury od sebe odlišují.

číst více

Kde hledat zaměstnání

Zakončili jste úspěšně studia a chystáte se vykročit do nového světa zaměstnání? Rozšiřte své obzory, zorientujte se v nabídce a vyberte pro sebe tu nejvhodnější variantu. Přinášíme vám seznam míst, kde vám pomohou najít vhodné zaměstnání.

číst více

Celoživotní vzdělávání

Studium nekončí získáním vysokoškolského diplomu. Současná doba vyžaduje soustavné zdokonalování znalostí a osobních schopností. Celoživotní učení umožňuje zájemcům prohlubovat své dosavadní znalosti a navíc vylepšuje přechod mezi vzděláváním a zaměstnáním. Podívejte se na konkrétní snahy a cíle programu a využijte jeho výhod.

číst více

Od studentského ombudsmana ke studentským poradcům

Musím opakovat předmět, ze kterého mě vyučující vyhodil? Když nestíhám školu, jak ji můžu přerušit? Přišla mi obálka s vyměřením poplatku za studium, co mám dělat? S těmito i dalšími problémy pomáhá už tři roky studentům Masarykovy univerzity Veronika Kudrová. Patří do týmu Studentských poradců, kteří od podzimu 2007 utíkají od učebnic poradit s řešením problémů, které mohou během studia nastat.

číst více

Přiznávání titulů

Vysokoškolský titul lze nejčastěji získat po úspěšném absolvování některého z řady studijních oborů vypisovaných na našich vysokých školách. Uznání úspěšně dokončeného vysokoškolského studia a získání rovnocenného titulu se však mohli a stále mohou dočkat i ti, kteří studium dokončili před rokem 1990, resp. 1998, a nebo získali titul v zahraničí.

číst více

Nabídka studijních programů a oborů či jiných možností sebevzdělávání pro absolventy VŠ

Mnoho lidí považuje úspěšné absolvování bakalářského či magisterského studia za vrchol vysokoškolského vzdělávání, jemuž už nemůže následovat nic jiného než nástup do zaměstnání. Ti více světa a možností dalšího vzdělávání znalí však vědí, že v sebevzdělávání lze pokračovat i později.

číst více

Věda a výzkum

Vědecko-výzkumná činnost tvoří nedílnou součást působení každé vysoké školy. Vždyť právě zde, ve spolupráci s partnerskými institucemi a firmami, vznikají všechny ty vymoženosti a nápady, kterými se nám snaží vědci a badatelé usnadnit náš každodenní život…

číst více

Pět otázek pro… Cyrila Höschla

S Cyrilem Höschlem se můžete setkávat v posluchárnách 3. lékařské fakulty Karlovy univerzity a na Lékařské fakultě univerzity P. J. Šafárika v Košicích i na stránkách bezpočtu odborných publikací a peridoik, na kterých se podílí. Během své kariéry stanul v čele lékařské fakulty, stal se ředitelem Psychiatrického centra, prezidentem Asociace evropských psychiatrů a Evropské federace lékařských akademií i předsedou České lékařské akademie. Nejvíce lidí jej však zná z jeho pravidelné rubriky v týdeníku Reflex, kde odpovídá čtenářům na otázky spojené s duševními i životními problémy. Jak vzpomíná tento pozoruhodný vědec a pedagog na svá studentká léta?

číst více