Rady maturantům

SERVIS PRO MATURANTY: ČAS

Problém nedostatku času se u člověka začne objevovat většinou už po ukončení docházky mateřské školky. Čím starší jsme, tím je to horší, a proto už nyní, v lednu, by si maturanti měli rozvrhnout drahocenný čas, kterého v následujícím období bude kritický nedostatek.

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Vzhůru za svobodou, nebo zůstat doma v pohodlí?

Důležitým hlediskem pro volbu vysoké školy je místo, kde se škola nachází. Chcete zůstat doma, nebo naopak bydlet daleko od domova? Nabízíme vám několik postřehů, které by vám mohly v rozhodování pomoci.

Rok R pokračuje

Na podzim nepadá jen listí. Jestli i vy občas klesáte pod tíhou maturitního roku, neházejte flintu do žita ani do sborovny.

číst více

Rok R, plíživá maturitní hrůza aneb „Co mám dělat, maturuju?“

Sotva jsme se probrali z šoku prvních středoškolských písemek, zvykli si na školní polívky a vystřízlivěli z prodloužené, je tady. Nečekán a nezván, maturitní rok. Co s ním?

číst více

Víte, kam si schovat tahák?

Protože je konec tohoto školního roku na dohled, je dobré vědět, jak ho úspěšně zvládnout. I když je podvádění tou horší možností, často je zcela nevyhnutné. Víte jak podvádět tak, aby jste nebyli odhaleni? Umíte schovat dobře napsaný tahák?

číst více

Maturitní rok: Nezapomněli jste na něco?

Zpočátku to vypadalo, že na všechno bude dost času. Ještě o Vánocích jste si říkali, že se nad tím hned jak začne nový rok zamyslíte, abyste koncem ledna podali vzorově vyplněnou přihlášku na vysokou školu, která vás bude bavit a později i živit. Poslední únorový den se však dostavil nečekaně brzy – a koudel, jak se zdá, shořela. Co teď?

číst více

Maturita – stres, strach, nejistota?

Většina z nás, kteří navštěvujeme posledním rokem střední školu, stojí před důležitou zkouškou svého života. Pro mnoho mladých lidí nastalo období, kdy se snaží do hlavy „nacpat“ všechno, co se během let ve školních lavicích naučili. Nachází se v době před maturitní zkouškou nebo jak se říká „zkouškou dospělosti“.