Rady maturantům

SERVIS PRO MATURANTY: Jak si zpracovat maturitní otázky

I když se zdá, že maturitní ročník teprve začal, ani se nenadáte a zkouška dospělosti bude za dveřmi. A je více než jasné, že člověk má neustále tendenci něco odkládat. Ale pokud začnete s přípravou na maturitu včas, vyhnete se přílišným nervům během svatého týdne.

SERVIS PRO MATURANTY: Návod, jak se učit – snadno a co nejrychleji

V rámci SERVISU PRO MATURANTY se budeme i letos snažit pomoci maturantům co nejsnáze proplout až ke zkoušce dospělosti. Dnes začneme tím, co budete potřebovat všichni – návodem ke správnému učení.

Taháky

S blížícím se koncem školního roku přibývá i písemek. Jak je úspěšně zvládnout a přitom se nezbláznit? Nejjednodušší je – použít tahák!

číst více

Kdy žádná slova nepomůžou?

Na maturitu se můžete naučit sebelíp, a přesto zkoušející o svých znalostech nepřesvědčit. Proč? Až 80 % komunikace se totiž děje beze slov. Chcete-li zvýšit své šance, může vám pomoci náš článek o vhodném oblečení a neverbální komunikaci.

Perličky od maturit

Maturita je velký stres, ale může nastat i řada komických situací. O některé z nich se s Vámi podělí bývalí maturanti v článku Květy Gebauerové. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

Pomoc, maturuju!

Nemůžete spát, máte pocit, že nic neumíte a čísla otázek už znáte zpaměti? Neklamné znaky toho, že maturita se blíží. V následujícím článku vám poradíme, jak zvládnout trému a na co si dát rozhodně pozor.

Jak přežít svaťák

Květen za dveřmi a s ním i maturita. Slavná zkouška dospělosti, se kterou vás všichni čtyři i více let na středních školách strašili. Ale než přijde ten den s velkým D a vy usednete v novém kostýmku či obleku před komisi a pochlubíte se svými znalostmi, čeká vás ještě svatý týden.

Diplomatem na vlastní kůži

Jsi studentem střední školy? Zajímáš se o domácí a mezinárodní dění? Ovládáš aktivně anglický jazyk? Pražský studentský summit ti potom nabízí jedinečnou příležitost.

Anketa: Státní maturita

Státní maturita – při těchto slovech vyraší pot na čele nejednomu studentovi. Následující anketa, jejímž cílem bylo zjistit, jaký názor na jejich zavedení zaujímají budoucí „noví“ maturanti, tento fakt jen potvrdila. Studenti 3. ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se shodují: Pokud státní maturity, pak připravené a v plné verzi.

SERVIS PRO MATURANTY: Vyplnění přihlášky

Pokud už jste si vybrali vysokou školu, kterou chcete studovat, je nejvyšší čas vyplnit přihlášku. Na některé školy budete potřebovat psací potřeby, jiné už přijímají přihlášky ke studiu jen v elektronické for­mě.