Pro uchazeče na VŠ

Co studují slavní Češi?

Jestli se chystáte na podzim na vysokou, asi už víte, na kterou fakultu budou vaše kroky směřovat. Možná se tam potkáte i s nějakou celebritou – které školy například studují slavní mladí Češi? Blogerka Markéta Bártová se upsala Fakultě sociálních studií na brněnské Masarykově univerzitě. Další módní blogerka Nicole Ehrenbergerová z blogu A Cup Of …

číst více

Kde ještě berou přihlášky?

Místo toho, abyste si užívali léto jako většina vašich kamarádů, přemýšlíte, kam byste na podzim mohli nastoupit na školu? Přinášíme vám přehled veřejnoprávních škol, kde ještě berou přihlášky. Červenec Česká zemědělská univerzita v Praze Na oboru Zemědělství tropů a subtropů na Fakultě tropického zemědělství čekají na vaše přihlášení až do 30. 7. Technická fakulta zase …

číst více

V laboratoři, nad granty i v lese – jak tráví léto vysokoškolští učitelé

Poslední týden školy se blíží a pak všechny čekají dva měsíce prázdnin. Většina studentů vyrazí na dovolenou nebo aspoň k vodě. Co ale budou dělat vyučující? Pohoda na zahradě, cesta k moři nebo do hor. Válení u bazénu a ležení v časopisech nebo knížkách. To jsou plány většiny školáků a studentů, ale pro spoustu učitelů …

číst více

Když se přijímačky nepodaří

…tak to rozhodně není důvod k pláči. Máte nespočet možností, včetně té, nastoupit na jinou školu. Nebo příští rok využít ke zkušenostem, které se vám budou později velmi hodit. Možná jste to trochu čekali, možná to byl blesk z čistého nebe. Tak jako tak, poslední naděje zhasla, když jste si v dopise přečetli rozhodnutí o …

číst více

Nevzali mě na VŠ. Co teď?

Možná je to vaše noční můra už od začátku školního roku. Co dělat, když vám přijetí na vaši vysněnou vysokou školu o pár bodů uteče? Dáme vám pár užitečných tipů, jak se s danou situací vypořádat.

číst více

Organizace terciárního vzdělávání – vysoké školy

Nastupuji na vysokou. Ale co vlastně ta vysoká škola je? Kdo stojí v jejím čele a je vůbec nějaký rozdíl mezi vysokou školou a univerzitou? Co je katedra a co institut? Ano, na první pohled se někomu může struktura terciárního vzdělávání zdát trochu složitá, ale na ten druhý zjistíte, že vše tu má svůj řád a hierarchii.

číst více

Základní pojmy ve vysokém školství

Vysoké školství je plné různých terminologických výrazů a také často cizích, pro řadu studentů možná dosud neznámých, slov. Rozhodli jsme se proto pro vás vybrat ty, se kterými se během studia setkáte asi nejčastěji, abyste se pak mohli v novém prostředí co nejrychleji zorientovat.

číst více

Jak vybrat tu správnou vysokou?

Práva, nebo matematiku? V Praze, či v Ostravě? A kombinovaně, nebo prezenčně…? I takové otázky probíhají většině uchazečů hlavou, než nakonec zapíšou konkrétní název oboru a školy do příslušných kolonek v přihlášce. Pokud řešíte podobný problém, jako vodítko vám však může posloužit několik následujících bodů, které by mohly alespoň částečně vaše rozhodování usnadnit.

číst více

Podmínky studia na vysokých školách v České republice

Když si chcete koupit knihu přes internet, když nastupujete do zaměstnání a nebo třeba jen pokud se chystáte do divadla, je vždycky dobré si předem zjistit, jaká jsou na daném místě a v dané situaci vaše práva a povinnosti. A nejinak byste se měli poučit, pokud se právě chystáte nastoupit na některou z našich vysokých škol či univerzit – určitě se vám to bude hodit.

číst více

Studium v cizím jazyce na českých vysokých školách

S rostoucím počtem cizinců na našich školách i díky stále kvalitnější jazykové výbavě českých studentů začínají tuzemskou nabídku vzdělávacích oborů obohacovat i ty, které se celé vyučují v cizím jazyce. Kromě vysokoškolského vzdělání tak navíc studentům umožňují získat jistotu v použití cizího jazyka ve vlastním oboru, což jistě ocení i budoucí zaměstnavatelé.

číst více