Podání přihlášek na umělecké obory se blíží

Přemýšleli jste o studiu některého z uměleckých oborů, které naše vysoké školy nabízí? Je nejvyšší čas se rozhodnout. Na některé z těchto škol musí zájemci o studium podat přihlášku už do konce listopadu!!! Nejde jen o obory, které se studují pouze na uměleckých vysokých školách, ale třeba i o architekturu.

číst více

Olomoucká univerzita má kodex pro komunikaci s médii

Univerzita Palackého v Olomouci vydala mediální kodex. Ten upravuje komunikaci s médii a podle rektorky školy má vymezit, jaká vyjádření lze považovat za oficiální a ve kterých případech se jedná pouze o osobní názor jednotlivce či skupiny.

Sympozium Čeština – univerzália a specifika

Ve dnech 13. – 15. 11. 2003 se v Brně uskuteční v budově hejtmanství Jihomoravského kraje V. šlapanické sympozium ČEŠTINA – UNIVERZÁLIA A SPECIFIKA. Tato mezinárodní konference je organizovaná Ústavem českého jazyka FF MU.

číst více

Nový obor s mezinárodní spoluprací

Liberec, německá Žitava a polská Vratislava jsou města, která zahájila plán společné studijní spolupráce. Chtějí otevřít nový studijní obor, který překročí hranice států.

Právnická fakulta Univerzity Karlovy změní koncepci přijímacích zkoušek

Akademický senát rozhodl, že třetinu přijímacího testu na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy vypracuje externí organizace a vše nebude pouze na pedagozích fakulty. Chce tak předejít možným chybám, kvůli kterým bylo letos přijato o 300 studentů víc než obvykle.

číst více

Diskuse o postavení studentů na vysokých školách

Ve dnech 27. – 28. listopadu 2003 proběhne v Centru VUT v Brně 3. ročník konference Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2003.

číst více

Neúspěšní uchazeči chtějí nové přijímací řízení

Ostré kritice čelí v těchto dnech Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Stovky odmítnutých uchazečů, kteří se kvůli chybně udělaným testům nedostali ke studiu, teď zpochybňují celé přijímací řízení.

číst více

Další vyhraný boj se spořitelnou

Studenti vyhráli další z řady bitev s Českou spořitelnou. Slíbenou desetitisícovou prémii za červený diplom dostanou všichni, kteří ukončí studium s vyznamenáním do roku 2010. Lhůta se tak prodloužila o sedm let.

Vysoké školy hrozí stávkou

Odbory vysokých škol uvažují o demonstraci před poslaneckou sněmovnou. Nejsou totiž spokojeny s financováním škol. K demonstraci vyzval účastníky mimořádného sjezdu Vysokoškolského odborového svazu pedagog z Palackého univerzity v Olomouci Petr Bilík.

Socrates:

Rakouští studenti jsou nespokojeni. V důsledku rozšíření sítě partnerských univerzit v rámci evropského programu Socrates došlo k poklesu finančních dotací. V praxi to znamená, že na stipendijní pobyt může letos vycestovat více rakouských studentů, ale s měsíčním grantem v průměru o 60 Euro nižším.