Konec Junior pasu – ISIC

29. 3. 2004 | Aktuality

České dráhy od 1.dubna 2004 přestanou prodávat nové karty Junior pas – ISIC. Majitelé stávajících průkazů se…

České dráhy od 1.dubna 2004 přestanou prodávat nové karty Junior pas – ISIC. Majitelé stávajících průkazů se však bát nemusí, zůstanou beze změn až do konce své platnosti. Pro mnohé mladé lidi, studenty, do 26 let je Junior pas – ISIC zázračnou kartičkou, která přináší výrazné slevy na jízdné ve vlacích. Některým cestujícím se tento průkaz, který stojí 100 Kč na rok, zaplatí dokonce už po jedné jízdě vlakem. Junior pasu – ISIC je však odzvoněno. Na základě usnesení vlády České republiky se předpokládá znovuzavedení tzv. žákovského jízdného, a to již od září 2004. České dráhy proto pomalu stahují nabídku Junior pas – ISIC, která toto jízdné suplovala. Přesné podmínky žákovského jízdného jsou v kompetenci Ministerstva financí ČR. České dráhy upozorňují, že nabídka Junior pas, určená pro všechny mladé lidi do 26 let, se nemění. Tento průkaz s roční platností stojí 700 Kč.