Týden neklidu na univerzitách

29. 3. 2004 | Aktuality

Na Univerzitě Palackého v Olomouci byl zahájen Týden neklidu. Jde o protestní akci studentů, která byla vyhlášena na většině českých univerzit a která má poukázat na neutěšený stav financování vysokých škol v České republice. Protesty začaly včera ráno na katedře anglistiky na Filozofické fakultě v Olomouci, kde se studenti pokusili překonat kapacitní rekord v počtu posluchačů v jedné učebně. Do místnosti pro dvacet lidí se jich nakonec vměstnalo osmdesát čtyři. Chtěli tak upozornit na fakt, že ač univerzity přijímají stále více a více studentů, nejsou na ně kapacitně připraveny. Často je totiž v ročníku více lidí než se vejde do jedné učebny, kde mají mít všichni povinnou přednášku. Týden neklidu se má stát největší protestní akcí studentů od roku 1989. Koná se v Praze, Olomouci, Brně, Zlíně, Ostravě a Ústní nad Labem.