Studenti anglistiky hrají Shakespeara

30. 3. 2004 | Aktuality

Tradicí se stalo inscenování některých her Williama Shakespeara pražskými studenty anglistiky a amerikanistiky na Univerzitě Karlově. Tentokrát se rozhodli pro komedii Jak se vám líbí.

Stejně jako v předcházejících inscenacích – Snu noci svatojánské, Večeru tříkrálovém, Mnoho povyku pro nic a Troilovi a Kressidě – i v tomto představení herci mluví původní alžbětinskou angličtinou. Inscenace vznikla pod vedením Angličana Johna Martlewa a její návštěvu doporučuje i profesor Filosofické fakulty UK Martin Hilský, kterého milovníci divadla znají právě jako překladatele děl slavného dramatika. Hra Jak se vám líbí bude uvedena čtyřikrát, a to 29.3, 31. 3., 1. 4. a 4. 4. vždy od 19 hodin na scéně Salesiánského divadla v Kobylisích, vstupenky je možné získat tamtéž.

zdroj: www.novinky.cz