Kdo je nová ministryně školství Miroslava Kopicová

Nový školní rok, nová vláda a tím pádem i nová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Kdo je Miroslava Kopicová jsme zjistili, čím se stala, to už víme, ale co přinese českému školství? Na to si budeme muset ještě počkat.

číst více

Marihuana není důvod pro vyhazov ze školy, rozhodl soud

Jan Chromý, který byl vyloučen ze školy kvůli držení marihuany, bude díky nedávnému rozhodnutí soudu moci pokračovat ve studiu.

Ústav humanitních studií UJEP – druhé kolo přijímaček

Ústav humanitních studií na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vypisuje pro zájemce druhé kolo přijímacích zkoušek, které proběhnou ve dnech 11.-12. září. Přihlášky je možno podávat až do 31. srpna.

číst více

Inženýrská informatika na univerzitě ve Zlíně

Fakulta aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení ve studijním programu Inženýrská informatika, a to pro následující obory:

Volná studijní místa na Technické univerzitě v Liberci

Fakulta architektury Technické univerzity v Liberci vyhlašuje druhé kolo přijímacích talentových zkoušek na volná studijní místa programu výtvarná umění, obor vizuální komunikace pro zaměření digitální média a design prostředí.

číst více

Lékařská fakulta v Olomouci – stále je možné se přihlásit!

Zájemci o studium na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci mají stále ještě šanci. Na nově akreditovaný obor Radiologický asistent mohou posílat přihlášky až do 17. srpna. Jedná se o denní bakalářské studium.

číst více

Na studium jaderné fyziky bez přijímaček

Děkan Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze vyhlásil 2. kolo přijímacího řízení na akademický rok 2006/2007. Mimořádný termín se týká všech oborů a zaměření bakalářského i magisterského studijního programu.

Studium teologie na UK – 2. kolo přijímacího řízení

Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy nabízí příležitost přihlásit se ke studiu oborů Evangelická teologie a Teologie křesťanských tradic.

2. kolo přijímacích zkoušek na stavební fakultě ČVUT

Děkan Fakulty stavební ČVUT v Praze vyhlásil 2. kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2006/07. Druhé kolo se týká následujících bakalářských studijních programů: Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie a Architektura a stavitelství.

Nová fakulta na Jihočeské univerzitě

K 1. lednu 2007 se Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích rozšíří o nově vzniklou, v pořadí již sedmou fakultu, a to ekonomickou.