Proti válce v Iráku protestují i olomoučtí akademici

Odsouzení spojeneckého útoku na Irák vyjádřil také Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který zároveň vyzval k podpoře protestů i další vysoké školy a akademické instituce.

Výročí na Univerzitě Karlově

Již 655 let existuje Univerzita Karlova v Praze. V dubnu si univerzita své výročí připomene. V plánu je den otevřených dveří, slavnostní zasedání akademické obce a panelové diskuse, první z nich se uskuteční v pátek 5. 4. 2003.

číst více

Nová soukromá vysoká škola v Třebíči

Petr Kuliš, rektor soukromé Západomoravské vysoké školy v Třebíči přijme až 150 studentů na tříleté bakalářské studium oboru aplikovaná informační technologie.

Více studentů na zemědělce

Akreditování nových studijních programů, navýšení počtu studentů a podpora výzkumných projektů, to vše připravuje Česká zemědělská univerzita v Praze.

číst více

UK má tip pro filmové fanoušky

Všichni, kteří se hrdě hlásí mezi fanoušky pohyblivých obrázků, by jistě uvítali možnost vidět v předpremiéře řadu domácích i světových filmových novinek a zaplatit přitom pouze symbolickou částku. Pokud trávíte většinu času v našem hlavním městě a navíc máte cosi společného s Univerzitou Karlovou, podobný sen se pro vás může velice snadno stát skutečností…

číst více

Nové kulturní a univerzitní centrum ve Zlíně

Zlínský magistrát spolu s Univerzitou Tomáše Bati usiluje o vybudování kulturního a univerzitního centra ve městě.

Maturita z francouzštiny nanečisto

Výuka Francouzštiny ve Francii se od naší výuky Českého jazyka poměrně liší. Děti na středních školách se neučí nazpaměť telefonní seznamy autorů a děl, ale snaží se jejich díla chápat.

číst více

Štúdium práva v Olomouci zostává realitou

Viac ako tisícsedemsto záujemcov o magisterské štúdium oboru Právo a právna veda na Právnickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci si môže konečne vydýchnuť – prijímacie skúšky sa napriek problémom s akreditáciou uskutočnia a fakulta bude môcť aj tento rok prijímať do prvých ročníkov nových študentov.

Inaugurace Rektora Karlovy univerzity

Staronový rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm byl 5. března 2003 slavnostně inaugurován v pražském Karolinu.

číst více

Katedry na Liberecké univerzitě postupně ztrácejí akreditace

Kvůli nedostatku kvalifikace pedagogů a výtkám ke studijnímu programu byla zrušena akreditace katedry francouzštiny na Technické univerzitě v Liberci.