Jihočeskou univerzitu čekají velké změny

Už v roce 2008 by Jihočeská univerzita měla být rozšířena o nové prostory, čímž by konečně mělo vzniknout důstojné prostředí nejenom pro studium, ale i pro rozvoj vědecké činnosti. Hlavním záměrem nového stavebního projektu za zhruba 400 milionů je rozšířit univerzitu nově o budovu filozofické fakulty, knihovnu a rektorát. Stavba by měla začít v polovině příštího roku.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček I.

Všichni z něj máme tak trochu strach. Knedlík v krku a čůrky potu na spáncích… O čem je řeč? Ano – ústní kolo přijímaček!

České vysoké školy letos přijmou 90 tisíc prváků

Letošní maturanti mají šanci obsadit jedno z 90 tisíc volných míst na vysokých školách v Česku. V tomto roce by vysoké školy měly přijmout o víc než dvacet procent více nových studentů, než tomu bylo loni.

Světový den svobody tisku

Dnešek je Světovým dnem svobody tisku. Vyhlásilo ho Valné shromáždění OSN v roce 1993 jako připomínku 3. května 1991, kdy byla přijata Windhoekská deklarace pro nezávislá, svobodná a pluralistická média v Africe a na celém světě.

číst více

Střílení je perfektní relax, říká student Lukáš

Často nejdříve promluví, a až poté přemýšlí o tom, co vyslovil. Pak se ozve jeho nenapodobitelný smích a hlášku rychle odsoudí:„To tam nepiš, za to by mě vyhodili.“ Lukáš, dvacetiletý student Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity, se málokdy nudí.

číst více

Holka se sekyrkou: o skautkách na vysokých školách

Náš speciál o tom, jak tráví svůj volný čas jinak učesaní studenti univerzit, nemohl obejít skauty. Ač se to možná nezdá, na vysokých školách je jich dost. Jak říká Lenka Juřenová, studentka Masarykovy univerzity, skautem se totiž člověk stává na celý život. Své spolužáky, ale i přednášející si proto pozorně prohlédněte – možná to na nich bude i vidět.

číst více

Liberecká univerzita nabízí placené kurzy také pro soukromé firmy

Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci přichází s nabídkou placených kurzů pro veřejnost, ale i soukromé firmy. Mělo by jít o jednodenní semináře nebo i semestrální cykly přednášek pro ty, kteří se chtějí vzdělávat. Program je určen i pro soukromé firmy. „Kurs si může zaplatit kdokoliv, zájem očekáváme především od firem, které programově vyžadují zvyšování kvalifikaci svých zaměstnanců,“ řekl koordinátor projektu Jan Jersák.

číst více

Kontroverzní otázka u maturit nanečisto

Letošní čtvrťáky u maturit nanečisto čekala dosti překvapivá otázka.

MONITORING MÉDIÍ: Přijímačky na střední školy

První kolo přijímacích zkoušek na střední školy je v plném proudu. Česká média si všímají nejenom jejich průběhu, ale i novinky – posudků, které mají stručně uchazeče zhodnotit.

číst více

Národní srovnávací zkoušky aneb Na co nezapomenout

Některé uchazeče o studium na vysoké škole čekají už v sobotu 29.dubna Národní srovnávací zkoušky. Ty by měli zájemcům zodpovědět zásadní otázku: co se ještě rychle naučit, abych u přijímacích zkoušek uspěl? Správné opovědi na otázky v testech vám nedáme, ale pokud chcete vědět, co nezapomenout nebo jak se u zkoušek chovat, čtěte dál.