České akademické hry přivítají dva tisíce sportovců

Letošní České akademické hry začínají už v pondělí 1. května. Organizuje je Masarykova univerzita v Brně a zúčastní se jich na dva tisíce sportovců z českých vysokých škol. Záštitu nad nimi převzala mimo jiných ministryně školství Petra Buzková nebo brněnský primátor Richard Svoboda.

číst více

Francie nabídla stipendia českým technikům

Pro všechny studenty technických oborů, jejichž životní cíle nejsou omezeny českými hranicemi, se teď otvírá jedinečná příležitost – získat magisterský titul ve Francii.

Letošní Majáles začíná v Plzni a končí v Písku

Majáles, největší studentskou oslavu jara, bude letos hostit osm měst. Jeho součástí jsou koncerty, párty, soutěže, volba krále i královny Majálesu a rovněž oblíbená přehlídka nových kapel známá jako Nová krev.

číst více

Univerzita Palackého vypsala druhé kolo přijímaček

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci vypsala druhé kolo přijímacího řízení. Uchazeči se mohou hlásit na obory, u kterých nebyla zcela naplněna kapacita na akademický rok 2006/07.

číst více

Tuberkulóza na ústecké univerzitě zatím u dalších lidí potvrzena nebyla

Student ústecké univerzity se nakazil tuberkulózou. Univerzita vyzvala studenty i pedagogy, kteří se v poslední době s nemocným studentem setkali, aby navštívili plicní oddělení tamější nemocnice a nechali si provést snímkování plic a test infekce.

MONITOR – TV Nova: Na ústecké univerzitě se objevila tuberkulóza

U studenta Pedagogické fakulty ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně se objevilo podezření na nakažlivou tuberkulózu. Informovala o tom Televize Nova a po ní další média. Podle prvních zpráv je možné, že se nemoc může šířit dál.

číst více

Speciální obory pro státní úředníky? Rozhodne se do konce roku

Na vysokých školách se možná objeví nové speciální obory určené pro státní úředníky. Zda se tak stane, uvidíme do konce roku. Do tohoto termínu má ministerstvo školství zpracovat návrh, který by stanovil přesné podmínky pro fungování takových studijních programů. O jeho osudu pak rozhodne vláda.

Masarykova Univerzita otevřela největší sluneční elektrárnu v Česku

Studenti, kantoři, ekologové. Ti všichni ode dneška budou chtít jen slunné dny. Sluneční energii totiž umí převést nový systém umístěný na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně na energii elektrickou a to zcela ekologicky.

číst více

Studium v zahraničí – další možnosti

Nudí vás už rutina? Je vám Česko malé? Právě vrcholí uzávěrky žádostí o stipendia na zahraniční studium na příští rok!

číst více

Univerzita v Ústí shání nové studenty

Možná i vy patříte k těm, kteří při pohledu na počty uchazečů o studium na vysoké, jež v této době školy zveřejňují, trnete hrůzou a říkáte si, že v takové obrovské konkurenci nemáte šanci. Týká se to zejména zájemců o humanitní obory, na které bývá každoročně obrovský nával. Pokud si svým přijetím nejste jisti, pak zbystřete pozornost!