Střílení je perfektní relax, říká student Lukáš

Často nejdříve promluví, a až poté přemýšlí o tom, co vyslovil. Pak se ozve jeho nenapodobitelný smích a hlášku rychle odsoudí:„To tam nepiš, za to by mě vyhodili.“ Lukáš, dvacetiletý student Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity, se málokdy nudí.

číst více

Holka se sekyrkou: o skautkách na vysokých školách

Náš speciál o tom, jak tráví svůj volný čas jinak učesaní studenti univerzit, nemohl obejít skauty. Ač se to možná nezdá, na vysokých školách je jich dost. Jak říká Lenka Juřenová, studentka Masarykovy univerzity, skautem se totiž člověk stává na celý život. Své spolužáky, ale i přednášející si proto pozorně prohlédněte – možná to na nich bude i vidět.

číst více

Liberecká univerzita nabízí placené kurzy také pro soukromé firmy

Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci přichází s nabídkou placených kurzů pro veřejnost, ale i soukromé firmy. Mělo by jít o jednodenní semináře nebo i semestrální cykly přednášek pro ty, kteří se chtějí vzdělávat. Program je určen i pro soukromé firmy. „Kurs si může zaplatit kdokoliv, zájem očekáváme především od firem, které programově vyžadují zvyšování kvalifikaci svých zaměstnanců,“ řekl koordinátor projektu Jan Jersák.

číst více

Kontroverzní otázka u maturit nanečisto

Letošní čtvrťáky u maturit nanečisto čekala dosti překvapivá otázka.

MONITORING MÉDIÍ: Přijímačky na střední školy

První kolo přijímacích zkoušek na střední školy je v plném proudu. Česká média si všímají nejenom jejich průběhu, ale i novinky – posudků, které mají stručně uchazeče zhodnotit.

číst více

Národní srovnávací zkoušky aneb Na co nezapomenout

Některé uchazeče o studium na vysoké škole čekají už v sobotu 29.dubna Národní srovnávací zkoušky. Ty by měli zájemcům zodpovědět zásadní otázku: co se ještě rychle naučit, abych u přijímacích zkoušek uspěl? Správné opovědi na otázky v testech vám nedáme, ale pokud chcete vědět, co nezapomenout nebo jak se u zkoušek chovat, čtěte dál.

číst více

České akademické hry přivítají dva tisíce sportovců

Letošní České akademické hry začínají už v pondělí 1. května. Organizuje je Masarykova univerzita v Brně a zúčastní se jich na dva tisíce sportovců z českých vysokých škol. Záštitu nad nimi převzala mimo jiných ministryně školství Petra Buzková nebo brněnský primátor Richard Svoboda.

číst více

Francie nabídla stipendia českým technikům

Pro všechny studenty technických oborů, jejichž životní cíle nejsou omezeny českými hranicemi, se teď otvírá jedinečná příležitost – získat magisterský titul ve Francii.

Letošní Majáles začíná v Plzni a končí v Písku

Majáles, největší studentskou oslavu jara, bude letos hostit osm měst. Jeho součástí jsou koncerty, párty, soutěže, volba krále i královny Majálesu a rovněž oblíbená přehlídka nových kapel známá jako Nová krev.

číst více

Univerzita Palackého vypsala druhé kolo přijímaček

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci vypsala druhé kolo přijímacího řízení. Uchazeči se mohou hlásit na obory, u kterých nebyla zcela naplněna kapacita na akademický rok 2006/07.