České vysoké školy letos přijmou 90 tisíc prváků

4. 5. 2006 | Aktuality

Letošní maturanti mají šanci obsadit jedno z 90 tisíc volných míst na vysokých školách v Česku. V tomto roce by vysoké školy měly přijmout o víc než dvacet procent více nových studentů, než tomu bylo loni.

V loňském akademickém roce přijala nejvíce studentů do prvního ročníku Masarykova univerzita, bylo to přes deset tisíc. V pořadí druhá v počtu přijatých studentů je Karlova univerzita s více než devíti tisíci prváky. Třetí v tomto pomyslném žebříčku stojí ČVUT, do jejichž lavic usedlo loni více než sedm tisíc nových studentů.

Zdroje: www.uiv.cz, www.lidovky.cz