Stávka vysokoškolských pedagogů zřejmě proběhne v červnu

Jak jsme už před časem informovali, učitelé z Univerzity Palackého v Olomouci začali počátkem března žádat o zvýšení svých platů. Nyní jsou už rozhodnuti jít v červnu do stávky. Jejich záměr podporují i pedagogové z dalších vysokých škol.

číst více

Prodloužení termínu podání přihlášek k Národním srovnávacím zkouškám!

Uzávěrka přihlášek k Národním srovnávacím zkouškám (NSZ) byla prodloužena do 11. dubna…

číst více

Sport na VŠ

Tento článek se pokouší stručně přiblížit sportovní možnosti a povinnosti studenta VŠ. Najdete v něm informace o koncepci výuky a o mimoškolních sportovních aktivitách. Může vám pomoci při rozhodování, kterou školu upřednostnit a naopak které se širokým obloukem vyhnout…

číst více

Zájemci o studium na VŠ se mohou ještě přihlásit

Zájemci o studium na vysoké škole, kteří nestihli podat přihlášku do 28.2.2003, mají ještě šanci!

číst více

Proti válce v Iráku protestují i olomoučtí akademici

Odsouzení spojeneckého útoku na Irák vyjádřil také Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který zároveň vyzval k podpoře protestů i další vysoké školy a akademické instituce.

číst více

Výročí na Univerzitě Karlově

Již 655 let existuje Univerzita Karlova v Praze. V dubnu si univerzita své výročí připomene. V plánu je den otevřených dveří, slavnostní zasedání akademické obce a panelové diskuse, první z nich se uskuteční v pátek 5. 4. 2003.

číst více

Nová soukromá vysoká škola v Třebíči

Petr Kuliš, rektor soukromé Západomoravské vysoké školy v Třebíči přijme až 150 studentů na tříleté bakalářské studium oboru aplikovaná informační technologie.

číst více

Více studentů na zemědělce

Akreditování nových studijních programů, navýšení počtu studentů a podpora výzkumných projektů, to vše připravuje Česká zemědělská univerzita v Praze.

číst více

UK má tip pro filmové fanoušky

Všichni, kteří se hrdě hlásí mezi fanoušky pohyblivých obrázků, by jistě uvítali možnost vidět v předpremiéře řadu domácích i světových filmových novinek a zaplatit přitom pouze symbolickou částku. Pokud trávíte většinu času v našem hlavním městě a navíc máte cosi společného s Univerzitou Karlovou, podobný sen se pro vás může velice snadno stát skutečností…

číst více

Nové kulturní a univerzitní centrum ve Zlíně

Zlínský magistrát spolu s Univerzitou Tomáše Bati usiluje o vybudování kulturního a univerzitního centra ve městě.

číst více