Dny otevřených dveří na Západočeské univerzitě v Plzni

Dnes, 6. ledna, se koná na Fakultě strojní Západočeské univerzity den otevřených dveří. Děkan fakulty Jan Horejc seznámí přítomné v 9:15 s podmínkami studia a s přijímacím řízením pro rok 2005/2006.

číst více

Zavádění nového školského zákona provázejí nejasnosti

Od začátku ledna začal platit nový školský zákon. Jeho zavádění do praxe však hned zpočátku provázejí problémy a komplikace. Ministerstvo školství totiž nedodalo související předpisy a vyhlášky.

číst více

Miss Academia 2005

Nový ročník soutěže Miss Academia se ponese v duchu slavného agenta 007 Jamese Bonda. Porotci však nebudou hodnotit pouze krásu přihlášených dívek, ale budou také důkladně testovat jejich znalosti a vtip.

číst více

Spoplatnia Slováci konečne štúdium?

V týchto dňoch sa na vládnej úrovni rokuje o konečnej podobe zákona o študentských pôžičkách, ktorý je zatiaľ posledným pokusom o spoplatnenie vysokoškolského štúdia v SR. Tento by sa mal do parlamentu dostať v januári nového roka.

číst více

Soutěž o poukázky na TOEFL

Soutěž vyhlašuje Fulbrightova komise jakožto zprostředkovatel programů vzdělávacích výměnných pobytů mezi Českou republikou a Spojenými státy. Na adrese komise www.fulbright.cz/soutez.shtml je zveřejněn kvíz, jehož úspěšné vyřešení vám může ušetřit pár tisícovek (130 USD), které stojí jazyková zkouška TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku, jejímž úkolem je prověřit úroveň ovládání angličtiny zejména u zájemců o vysokoškolské studium v anglicky mluvících zemích.

číst více

V Hluboké nad Vltavou plánují vysokou školu

Město Hluboká nad Vltavou se trápí nedostatkem turistů během zimní sezóny. Jedním z plánovaných projektů, které by měly během zimy oživit město, je i vysoká škola.

číst více

Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004

Ve dnech 2. a 3. prosince 2004 se v prostorách Centra Vysokého učení technického v Brně konala konference pod názvem Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004.

číst více

Po Brně bude mít kampus i Ústí nad Labem

Fakulty, koleje, knihovna, menza, tak by měl vypadat nový kampus v areálu bývalé Masarykovy nemocnice v centru Ústí nad Labem, který bude spadat pod Univerzitu J. E. Purkyně. Nemocnice se přestěhovala do moderního komplexu ve čtvrti Bukov již před rokem, v centru zůstala stomatologie a oční oddělení. Magistrát podepsal s univerzitou dohodu o spolupráci: objekty a pozemky připadnou univerzitě za korunu, musí však

číst více

Královéhradecké lékařské postgraduální dny

Lékařská fakulta UK v Hradci Králové a Fakultní nemocnice Hradec Králové pořádají ve dnech 16. – 17. 12. 2004 konferenci s názvem Královéhradecké lékařské postgraduální dny – Nové výzkumné směry v doktorandských pracích lékařských fakult.

číst více

Už jste to slyšeli? Studovat ve Skotsku se vyplatí!

Země rozsáhlých vřesovišť, mnoha jezer a působivých horských scenérií nabízí možnost, o které ještě mnoho českých studentů neví.

číst více