Zubaři z Ostravy! Lékařská fakulta chce příští rok otevřít nový obor

9. 9. 2021 | Pro uchazeče na VŠ

Studium zubního lékařství na Ostravské univerzitěLékařská fakulta Ostravské univerzity ve spolupráci s ostravskou fakultní nemocnicí chtějí na konci tohoto roku podat žádost o akreditaci nového oboru zubní lékařství. Tento obor plánují v Ostravě otevřít už několik let. A to nejen kvůli nedostatku zubních lékařů v Moravskoslezském kraji, ale v celém Česku.

„Získání akreditace pro obor zubní lékařství je pro naši fakultu prioritou. Abychom pro obyvatele Moravy a Slezska zajistili dostupnou stomatologickou péči, musíme začít vzdělávat nové zubaře přímo v našem kraji,“ sdělil děkan LF OU Rastislav Maďar a dodal: „Je to však finančně i personálně náročný proces, který bude trvat řadu měsíců. První studenty-zubaře bychom chtěli přesto přijímat už příští rok, tedy na akademický rok 2022/2023.“

Aby mohli pacientům nabídnout lepší zdravotní péči již nyní, otevřeli v srpnu v ostravské fakultní nemocnici první z plánovaných čtyř ambulancí nového zubního oddělení. Je v prostorech, které dříve využívali zubaři, kteří již odešli do důchodu. Druhá ambulance má být otevřena na podzim. Ordinace budou sloužit jak pacientům, tak i studentům nového oboru.

„Rekonstrukce první ordinace probíhala od poloviny května do konce července. Včetně vybavení stála 1,8 milionu korun. Na tomto nově vzniklém oddělení by budoucí zubaři měli mít veškeré zázemí, které ke studiu oboru potřebují. Zároveň bude sloužit i našim pacientům,“ vysvětlil ředitel FNO Jiří Havrlant.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Větší právní ochrana studentům. Funkci ombudsmana zavádí další fakulty

Větší právní ochrana studentům. Funkci ombudsmana zavádí další fakulty

Právní vztah mezi studenty a vedením vysoké školy a pedagogy je do značné míry nevyrovnaný. Pedagogové, popřípadě vedení školy, totiž rozhodují o tom, zda student uspěje u zkoušek i o možném vyloučení. Studenti mají pak jen omezené možnosti, jak se bránit. Jednotlivé fakulty českých univerzit se proto snaží posílit právní ochranu studentů zavedením funkce ombudsmana. …