Zdokonalte své znalosti na Letní technické škole!

8. 8. 2014 | Aktuality

Ústav fyziky Fakulty stavební Vysokého učení technického v Brně pořádá ve dnech 3. – 12. září 2014 svou Letní technickou školu (LTŠ). Určena je nejen studentům přijatým do prvního ročníku studia na této fakultě, ale obecně všem, kdo si chtějí vylepšit či oprášit své znalosti nutné ke zvládnutí studia většiny technických oborů.

Obsah kurzu budou tvořit semináře z matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky, chemie a informatiky, a to na úrovni středoškolských znalostí a počátečních znalostí nutných pro vysokoškolské studium těchto předmětů. Přesný rozvrh LTŠ a podrobný obsah jednotlivých vyučovaných předmětů je k dispozici na stránce fyzika.fce.vut­br.cz. Kurz zahrnuje celkem 52 lekcí (délka jedné lekce je 45 min.). S sebou by si účastníci měli přinést psací potřeby a kalkulačku.

LTŠ se bude konat každý den v době od 8:30 do 16:00 hod., v pátek 12. září pouze do 13:00 hod. Uzávěrka přihlášek je ve středu 3. září 2014, kdy také proběhne registrace k účasti (od 8:00 hod.). Samotné přednášky se budou konat v budově Fakulty stavební VUT na adrese Žižkova 17, Brno (místnost Z240). Na závěr letní školy obdrží všichni účastníci certifikát o jejím absolvování.

Kurzovné činí 1.350,– Kč. V případě zájmu o ubytování na brněnských vysokoškolských kolejích (kolej Pod Palackého vrchem, budova A02, Kolejní 2) bude účtováno kolejné 110,– Kč/noc/lůžko (dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením; za neobsazené lůžko se účtuje poplatek 58,– Kč/noc).

Více informací naleznete na portálu KURZY UF & UMDG FAST VUT.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: fyzika.fce.vut­br.cz

Další články k tématu

Hodnocení univerzit: Nejsnadněji najdou zaměstnání absolventi technických oborů

Hodnocení univerzit: Nejsnadněji najdou zaměstnání absolventi technických oborů

V nejnovějším žebříčku Quadrelli Simmons, který hodnotil úspěšnost absolventů univerzit na pracovním trhu, zvítězily na plné čáře technické obory. Ačkoliv žebříček nehodnotil školy přímo podle studijních programů, na předních příčkách se umístily univerzity právě s tímto zaměřením. České univerzity skončily ve druhé a třetí stovce.   Jedním z hlavních kritérií, podle kterých QS univerzitám přidělovalo body, byla spolupráce …

číst více
Čtyři příběhy absolventů Matfyzu. Budou vás inspirovat

Čtyři příběhy absolventů Matfyzu. Budou vás inspirovat

Pro fakultu neexistuje lepší reference než úspěchy jejích absolventů. Zmapovali jsme proto osudy pěti bývalých studentů Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, konkrétně studijního programu Informatika, na které může jejich alma mater být patřičně hrdá. Jejich příběhy vás možná inspirují k tomu, podat si na obor hned teď přihlášku.   Ozvali se nám z Facebooku Programátory a absolventy …

číst více