Výuka čínštiny na Konfuciově akademii

18. 9. 2007 | Aktuality

Dne 26. 9. 2007 proběhne ve 12:30 na nádvoří Rektorátu Univerzity Palackého (Křížkovského 8, Olomouc) slavnostní otevření Konfuciovy akademie. Jedná se o první vzdělávací centrum zaměřené na výuku čínštiny a čínské kultury v České republice.

Mezi hlavní náplň instituce patří:

• vzdělávání učitelů čínštiny
  • organizace zkoušek z čínštiny a zkoušek kompetence pro výuku čínštiny jako cizího jazyka
  • zajišťování aktivit spojených s výukou čínštiny
  • sponzorování akademických aktivit týkajících se čínštiny a čínské kultury.

Součástí je taktéž projekce čínských filmů a televizních programů.

Proč vznikla Význam čínštiny, z hlediska světových jazyků, stoupá. Kromě 1,3 miliardy lidí, kteří užívají čínštinu jako svůj mateřský jazyk, ji v současné době studuje nebo používá dalších 300 milionů lidí jako jazyk cizí. Otevřením Konfuciovy akademie se tak očekává přísun většího množství informací o Číně do zahraničí.

Pro koho je určena Činnost organizace se nezaměřuje pouze na vysokoškolské studenty se zájmem o studium jazyka, ale na nejširší veřejnost.

Více informací naleznete na stránkách Univerzity Palackého.