Vysoká škola Newton zaplatí rok studia obětem tornáda

13. 7. 2021 | Aktuality

Stipendium Newton University obětem tornádaKoncem června zasáhlo jižní Moravu tornádo. Vyžádalo si několik lidských životů a zničilo desítky domů. Pomoc obětem ničivého živlu nyní nabízí soukromá Vysoká škola Newton. Lidem ze zasažené oblasti poskytne stipendium ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium.

„Po zasedání představenstva školy jsme se rozhodli pro pomoc v podobě stipendia ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium. Rozumíme tomu, že jdou teď úspory zasažených jihomoravských rodin nečekaně jinam. Proto přicházíme s možností, jak jim splnit studijní sen i přes následky katastrofy,“ vysvětluje rektor školy Jan Mojžíš.

Škola nabízí pomoc lidem ze zasažených oblastí, kteří se prokážou trvalým pobytem v Lužicích, Hruškách, Moravské Nové Vsi, Mikulčicích, Týnci a v poničené části města Hodonín.

„Pokud se studenti u přijímacího řízení prokáží trvalým pobytem v zasažené oblasti a následně u něj uspějí, mají automaticky oba semestry v akademickém roku 2021/2022 kompletně zdarma,“ doplňuje vedoucí studijního poradenství Nikola Konečná.

Vysoká škola Newton se zaměřuje na podnikání, management, marketing, řízení lidských zdrojů a v profesním vzdělávání i na aplikovanou psychologii. Studenti si na škole nejvíce chválí interaktivní výuku s úzkým propojením do praxe a osobní přístup vyučujících, kteří patří k lídrům ve svém oboru.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Uchazeči o stipendium mohou studium absolvovat prezenční i kombinovanou formou. Přijímací řízení se uzavírá 30. září.

Další články k tématu

Běloruským vysokoškolákům pomáhá české ministerstvo, univerzity i studenti

Běloruským vysokoškolákům pomáhá české ministerstvo, univerzity i studenti

V současné době studuje na českých vysokých školách přes sto studentů z Běloruska, kteří utekli před represemi autoritářského režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Aby zde mohli studovat zdarma, musí umět česky. Podmínkou je také určitý finanční obnos na účtech.  Pro některé vysokoškoláky z Běloruska to ale představuje překážku. Pomáhat se jim snaží jak samotné univerzity, tak i ministerstvo …

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Mladým hráčům počítačových her se otevřou dveře na zahraniční univerzity, kde budou mít možnost studovat obory spojené s elektronickým sportem (esportem), zapojit se do univerzitních esportových týmů nebo získat stipendia. Za projektem stojí spojení profesionálního esportovního týmu eSuba a společnosti Education.cz, která se snaží pomoci nadaným středoškolákům i vysokoškolákům dostat se na zahraniční školy. „Podporujeme studenty …

Akademie Sting mění majitele. Bude součástí NEWTON University

Akademie Sting mění majitele. Bude součástí NEWTON University

Nejstarší soukromá vysoká škola v Brně změnila majitele. Akademie Sting se stala součástí NEWTON University. Se změnou majitele doznají změn některé specializace Akademie Sting a posílí se přístup ke studentům, kvalita vyučujících nebo podpora stáží. “Do rodiny NEWTONu přijmeme Akademii Sting jako sestru. Vycházet budeme ze skvělé tradice a pověsti Stingu, ale přidáme k tomu zkušenosti, …