Vysoká škola Newton zaplatí rok studia obětem tornáda

13. 7. 2021 | Aktuality

Stipendium Newton University obětem tornádaKoncem června zasáhlo jižní Moravu tornádo. Vyžádalo si několik lidských životů a zničilo desítky domů. Pomoc obětem ničivého živlu nyní nabízí soukromá Vysoká škola Newton. Lidem ze zasažené oblasti poskytne stipendium ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium.

„Po zasedání představenstva školy jsme se rozhodli pro pomoc v podobě stipendia ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium. Rozumíme tomu, že jdou teď úspory zasažených jihomoravských rodin nečekaně jinam. Proto přicházíme s možností, jak jim splnit studijní sen i přes následky katastrofy,“ vysvětluje rektor školy Jan Mojžíš.

Škola nabízí pomoc lidem ze zasažených oblastí, kteří se prokážou trvalým pobytem v Lužicích, Hruškách, Moravské Nové Vsi, Mikulčicích, Týnci a v poničené části města Hodonín.

„Pokud se studenti u přijímacího řízení prokáží trvalým pobytem v zasažené oblasti a následně u něj uspějí, mají automaticky oba semestry v akademickém roku 2021/2022 kompletně zdarma,“ doplňuje vedoucí studijního poradenství Nikola Konečná.

Vysoká škola Newton se zaměřuje na podnikání, management, marketing, řízení lidských zdrojů a v profesním vzdělávání i na aplikovanou psychologii. Studenti si na škole nejvíce chválí interaktivní výuku s úzkým propojením do praxe a osobní přístup vyučujících, kteří patří k lídrům ve svém oboru.

Uchazeči o stipendium mohou studium absolvovat prezenční i kombinovanou formou. Přijímací řízení se uzavírá 30. září.

Další články k tématu

Starbucks bude svým zaměstnancům platit školné na vysoké škole

Starbucks bude svým zaměstnancům platit školné na vysoké škole

Řetězec kaváren Starbucks ve Velké Británii se rozhodl, že případným zájemcům z řad svých pracovníků proplatí školné na univerzitě. Díky Starbucksu by tak mohli dálkově vystudovat Arizona State University ve Spojených státech. Řetězec si od toho slibuje i nalákání dalších zaměstnanců. Právě v USA s tímto nápadem řetězec poprvé přišel. Získal tak 18 tisíc nových zaměstnanců. V Británii …

číst více
Ministerstvo chce splatit dluh vůči studujícím sportovcům. Nabízí jim stipendia

Ministerstvo chce splatit dluh vůči studujícím sportovcům. Nabízí jim stipendia

Skloubit studium na univerzitě s vrcholovým sportem není vůbec snadné. Ministerstvo školství proto v polovině září představilo nový program UNIS, který má za cíl talentovaným sportovcům/ vysokoškolákům pomáhat skloubit studium s náročnými tréninky a účastí na soutěžích. „Projekt částečně vnímám jako splacení dluhu vůči sportovcům, jejichž ambice nekončí na cílové čáře závodu, ale chtějí vstupovat do další …

číst více
Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Mladým hráčům počítačových her se otevřou dveře na zahraniční univerzity, kde budou mít možnost studovat obory spojené s elektronickým sportem (esportem), zapojit se do univerzitních esportových týmů nebo získat stipendia. Za projektem stojí spojení profesionálního esportovního týmu eSuba a společnosti Education.cz, která se snaží pomoci nadaným středoškolákům i vysokoškolákům dostat se na zahraniční školy. „Podporujeme studenty …

číst více