Vysoká škola Newton zaplatí rok studia obětem tornáda

13. 7. 2021 | Aktuality

Stipendium Newton University obětem tornádaKoncem června zasáhlo jižní Moravu tornádo. Vyžádalo si několik lidských životů a zničilo desítky domů. Pomoc obětem ničivého živlu nyní nabízí soukromá Vysoká škola Newton. Lidem ze zasažené oblasti poskytne stipendium ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium.

„Po zasedání představenstva školy jsme se rozhodli pro pomoc v podobě stipendia ve výši ročního školného na bakalářské a magisterské studium. Rozumíme tomu, že jdou teď úspory zasažených jihomoravských rodin nečekaně jinam. Proto přicházíme s možností, jak jim splnit studijní sen i přes následky katastrofy,“ vysvětluje rektor školy Jan Mojžíš.

Škola nabízí pomoc lidem ze zasažených oblastí, kteří se prokážou trvalým pobytem v Lužicích, Hruškách, Moravské Nové Vsi, Mikulčicích, Týnci a v poničené části města Hodonín.

„Pokud se studenti u přijímacího řízení prokáží trvalým pobytem v zasažené oblasti a následně u něj uspějí, mají automaticky oba semestry v akademickém roku 2021/2022 kompletně zdarma,“ doplňuje vedoucí studijního poradenství Nikola Konečná.

Vysoká škola Newton se zaměřuje na podnikání, management, marketing, řízení lidských zdrojů a v profesním vzdělávání i na aplikovanou psychologii. Studenti si na škole nejvíce chválí interaktivní výuku s úzkým propojením do praxe a osobní přístup vyučujících, kteří patří k lídrům ve svém oboru.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Uchazeči o stipendium mohou studium absolvovat prezenční i kombinovanou formou. Přijímací řízení se uzavírá 30. září.

Další články k tématu

Běloruským vysokoškolákům pomáhá české ministerstvo, univerzity i studenti

Běloruským vysokoškolákům pomáhá české ministerstvo, univerzity i studenti

V současné době studuje na českých vysokých školách přes sto studentů z Běloruska, kteří utekli před represemi autoritářského režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Aby zde mohli studovat zdarma, musí umět česky. Podmínkou je také určitý finanční obnos na účtech.  Pro některé vysokoškoláky z Běloruska to ale představuje překážku. Pomáhat se jim snaží jak samotné univerzity, tak i ministerstvo …

číst více
Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Hraní počítačových her jako vysokoškolský obor

Mladým hráčům počítačových her se otevřou dveře na zahraniční univerzity, kde budou mít možnost studovat obory spojené s elektronickým sportem (esportem), zapojit se do univerzitních esportových týmů nebo získat stipendia. Za projektem stojí spojení profesionálního esportovního týmu eSuba a společnosti Education.cz, která se snaží pomoci nadaným středoškolákům i vysokoškolákům dostat se na zahraniční školy. „Podporujeme studenty …

číst více
Akademie Sting mění majitele. Bude součástí NEWTON University

Akademie Sting mění majitele. Bude součástí NEWTON University

Nejstarší soukromá vysoká škola v Brně změnila majitele. Akademie Sting se stala součástí NEWTON University. Se změnou majitele doznají změn některé specializace Akademie Sting a posílí se přístup ke studentům, kvalita vyučujících nebo podpora stáží. “Do rodiny NEWTONu přijmeme Akademii Sting jako sestru. Vycházet budeme ze skvělé tradice a pověsti Stingu, ale přidáme k tomu zkušenosti, …

číst více