Studovat byznys anglicky v Praze? Je to možnost i pro Čechy, kteří nemohou vyjet

15. 6. 2021 | PR články

studium byznysu na Newton UniversitySpousta českých studentů chce studovat v angličtině. Zlepšit si jazyk, načerpat mezinárodní know-how, seznámit se s cizinci a připravit se na kariéru v globálním byznysu ale mohou i během studia v Praze. Byznysově orientovaná soukromá vysoká škola NEWTON University nově spouští obor v angličtině: Bachelor in Global Business and Management. A dá se zvládat i při práci. Hlásit se můžete právě teď.

„Hlavním cílem anglického studia je otevírat dveře našim studentům do světa, ale i těm zahraničním do Evropy. Titul od nás díky tomu uplatníte na celém evropském trhu práce. Abychom byli skutečně globální univerzitou a nabízeli kosmopolitní prostředí, budeme fungovat v češtině i angličtině rovnoměrně,“ říká prorektorka pro zahraniční vztahy na NEWTON University Anna Plechatá Krausová, která působí i na univerzitě v Oxfordu.

Vysoká škola NEWTON – NEWTON University se ještě donedávna jmenovala NEWTON College. K přejmenování došlo právě z důvodu rozšiřování do zahraničí. Tam slovo College označuje typ školy, kde se nanejvýš získá bakalářský titul. NEWTON ale nabízí i magisterské a manažerské postgraduální programy. Škola chce tímto krokem oslovit zahraniční studenty, kteří mohou díky kvalitně zpracované online výuce vystudovat odkudkoliv na světě.

Předměty studia budou prakticky orientované a přednášet v nich budou vyučující, kteří v daném oboru působí.

„Jsme domluveni s novými partnery, kteří umožní studentům praxi v zahraničí nebo výměnné pobyty studentů i akademiků v ještě více zemích. Vedle toho připravujeme bilaterální výzkum se zahraničními univerzitami, například na Tchaj-wanu,“ říká Plechatá.

Na program v angličtině Bachelor in Global Business and Management se zájemci mohou hlásit kdykoliv. Pro studium je potřeba mít angličtinu ideálně na úrovni B2. Přijímací zkoušky neobsahují test, ale debatu nad anglicky psaným článkem a diskuzi nad tím, proč chce student studovat zrovna na této škole. První semestr začne na podzim.

„Na NEWTONu je studium charakteristické tím, že nám nejde jen o akademickou výuku, ale dáváme prostor profesionálnímu a osobnostnímu růstu. Chceme, aby naši absolventi byli vrcholovými manažery, leadery v byznysu nebo excelovali na akademické půdě. Naši studenti mají často nápady, které chtějí realizovat a u nás k tomu dostanou všechno, co potřebují. Spouštíme také akcelerátor, který je v tom podpoří a nabídne možnost investice. Také jim poskytneme mentora, který je provází studiem a pomáhá jim uvědomit si a realizovat osobnostní a pracovní cíle,“ dodává Plechatá.

 

 

Další články k tématu

NEWTON College během pandemie posílila a mění se na NEWTON University

NEWTON College během pandemie posílila a mění se na NEWTON University

Vysoké škole NEWTON College se podařil přechod na on-line výuku. I během pandemie tak škole roste počet studentů. Rozhodla se proto nabídnout plnohodnotné studium odkudkoli na světě a nový obor v angličtině. Právě kvůli zahraniční expanzi mění svůj název na Vysokou školu NEWTON – NEWTON University. Škola, která nabízí byznysové obory, s novým názvem lépe …

číst více
7 důvodů, proč získat titul MBA

7 důvodů, proč získat titul MBA

Přemýšlíte nad tím, že rozšíříte své vzdělání o titul MBA? Nebo vás jednoduše zajímá, co lze MBA studiem získat? Titul Master of Business Administration je v českém prostředí stále rozšířenější nejen u manažerů, představujeme vám proto výhody a důvody, proč mít titul MBA, a v čem může být užitečný třeba právě pro vás. 1. Učíte se prakticky …

číst více
Nové trendy studentského bydlení? Správná community je to nejdůležitější

Nové trendy studentského bydlení? Správná community je to nejdůležitější

Už žádné obvyklé univerzitní koleje na okraji města nebo přeplněný byt, kde se hádáte, kdo umyje nádobí – do Prahy dorazil nový trend studentského bydlení, plně zařízené apartmány THE FIZZ s all-in nájmem. Trend bydlení nové generace začal před mnoha lety v Německu. Hlavní myšlenkou tohoto konceptu je, že studentské bydlení nemusí být jen provizorní …

číst více