Studovat byznys anglicky v Praze? Je to možnost i pro Čechy, kteří nemohou vyjet

15. 6. 2021 | PR články

studium byznysu na Newton UniversitySpousta českých studentů chce studovat v angličtině. Zlepšit si jazyk, načerpat mezinárodní know-how, seznámit se s cizinci a připravit se na kariéru v globálním byznysu ale mohou i během studia v Praze. Byznysově orientovaná soukromá vysoká škola NEWTON University nově spouští obor v angličtině: Bachelor in Global Business and Management. A dá se zvládat i při práci. Hlásit se můžete právě teď.

„Hlavním cílem anglického studia je otevírat dveře našim studentům do světa, ale i těm zahraničním do Evropy. Titul od nás díky tomu uplatníte na celém evropském trhu práce. Abychom byli skutečně globální univerzitou a nabízeli kosmopolitní prostředí, budeme fungovat v češtině i angličtině rovnoměrně,“ říká prorektorka pro zahraniční vztahy na NEWTON University Anna Plechatá Krausová, která působí i na univerzitě v Oxfordu.

Vysoká škola NEWTON – NEWTON University se ještě donedávna jmenovala NEWTON College. K přejmenování došlo právě z důvodu rozšiřování do zahraničí. Tam slovo College označuje typ školy, kde se nanejvýš získá bakalářský titul. NEWTON ale nabízí i magisterské a manažerské postgraduální programy. Škola chce tímto krokem oslovit zahraniční studenty, kteří mohou díky kvalitně zpracované online výuce vystudovat odkudkoliv na světě.

Předměty studia budou prakticky orientované a přednášet v nich budou vyučující, kteří v daném oboru působí.

„Jsme domluveni s novými partnery, kteří umožní studentům praxi v zahraničí nebo výměnné pobyty studentů i akademiků v ještě více zemích. Vedle toho připravujeme bilaterální výzkum se zahraničními univerzitami, například na Tchaj-wanu,“ říká Plechatá.

Na program v angličtině Bachelor in Global Business and Management se zájemci mohou hlásit kdykoliv. Pro studium je potřeba mít angličtinu ideálně na úrovni B2. Přijímací zkoušky neobsahují test, ale debatu nad anglicky psaným článkem a diskuzi nad tím, proč chce student studovat zrovna na této škole. První semestr začne na podzim.

„Na NEWTONu je studium charakteristické tím, že nám nejde jen o akademickou výuku, ale dáváme prostor profesionálnímu a osobnostnímu růstu. Chceme, aby naši absolventi byli vrcholovými manažery, leadery v byznysu nebo excelovali na akademické půdě. Naši studenti mají často nápady, které chtějí realizovat a u nás k tomu dostanou všechno, co potřebují. Spouštíme také akcelerátor, který je v tom podpoří a nabídne možnost investice. Také jim poskytneme mentora, který je provází studiem a pomáhá jim uvědomit si a realizovat osobnostní a pracovní cíle,“ dodává Plechatá.

 

 

Další články k tématu

Získejte investici a splňte si své byznys sny díky Decision Day

Získejte investici a splňte si své byznys sny díky Decision Day

Máte to promyšlené. Jste přesvědčeni o tom, že právě tohle na trhu chybí. Víte, co udělat, abyste to prodali. V hlavě vám zkrátka vyrostl byznys projekt, který by si zasloužil rozjet, ale nemáte dostatečný vstupní kapitál. Než začnete přemýšlet nad podnikatelským úvěrem, který je drahý a náročný na správu, poohlédněte se po investičním fondu. Existují …

Newton University získala členství v prestižní Business Graduates Association

Newton University získala členství v prestižní Business Graduates Association

NEWTON University s potěšením oznamuje, že se stala členem v Business Graduates Association (BGA), mezinárodní organizaci se sídlem v Londýně, která zajišťuje členství, akreditace a kvalitu pro prestižní světové byznysové školy. NEWTON University sídlící Praze, Brně a Bratislavě, se pyšní řadou ocenění. Jedním z nich je například fakulta roku, kterou sami studenti udělili NEWTONU již …

Dny otevřených dveří na ČZU – zažijte jedinečný univerzitní kampus

Dny otevřených dveří na ČZU – zažijte jedinečný univerzitní kampus

Vyberte si z více než 140 bakalářských a magisterských programů studium, které vás bude bavit! Přijďte se podívat na Dny otevřených dveří, které se budou konat 19. a 20. ledna 2024 od 9:00 do 15:00 hodin v kampusu České zemědělské univerzity v Praze na Suchdole. Na jednotlivých fakultách poznáte naše studijní programy, budete mít příležitost …