VŠTE letos nabídne dvě novinky - Čínské trhy a Cestovní ruch

9. 2. 2015 | Aktuality

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE) se rozhodla reagovat na aktuální vývoj trhu práce a nově nabídne budoucím i stávajícím studentům dvě nové studijní specializace: Čínské trhy a Cestovní ruch.

„Nová zaměření reflektují realitu života a byznysu. Zatímco turismus a cestovní ruch patří ke klíčovým odvětvím na jihu Čech, která cíleně podporuje i vedení Jihočeského kraje, čínská ekonomika je fenoménem, který nelze ignorovat. Ale málokdo se na ni umí orientovat, málokdo jí rozumí,“ řekl doc. Marek Vochozka, Ph.D., rektor VŠTE. Do výuky specializace Čínské trhy se navíc zapojí dva akademici z Henan University, která je partnerem Jihočeského kraje. Tato specializace je svým výhradním zaměřením na čínské podnikání u nás zatím jedinečná.

Obě nové specializace se zaměří na incomingovou (příjezdovou) turistiku a budou na VŠTE otevřeny od zimního semestru akademického roku 2015/2016 v rámci oboru Ekonomika podniku. Podávat přihlášky ke studiu ale lze už nyní, a to až do 30. dubna 2015. Studenti si specializaci volí od druhých ročníků a obě novinky současnou nabídku dál rozšíří.

Více informací o obou specializacích najdete na stránkách VŠTE.

Zdroj: TZ VŠTE

Další články k tématu

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

INFOGRAFIKA: Na vysoké školy míří silné ročníky. Úbytek studentů se zastavil, cizinců přibývá

Posledních několik let počet studentů na vysokých školách klesal. Nyní však na školy míří silné ročníky a podle výroční zprávy o vzdělávání v Česku v roce 2019 se trend úbytku studentů zastavil. Loni zaznamenaly školy šestiprocentní nárůst poprvé zapsaných studentů a v budoucnu by číslo mělo podle predikcí ministerstva školství ještě růst. Celkem za posledních 10 let …

číst více