O nás

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích (VŠTE), patřící do sítě veřejných vysokých škol, se od ostatních českých technik liší svým výrazným zaměřením na praxi. Přímo do osnov posledních ročníků je zahrnut v Česku nadstandardní jeden semestr odborné praxe, a spolupráce s vybranými firmami podle studijních oborů je rysem celého studia. První kontakt s praxí a řada týdnů odpracovaných v provozech nebo kancelářích pak zvyšuje šance absolventů při hledání prvního zaměstnání. Stejně jako při dalším studiu, když se pro něj rozhodnou. Škola má nyní uzavřeno více než tisíc rámcových dohod o praxích a ročně na ně vysílá zhruba 400 studentů. Nejvíc do ekonomických a stavebních oborů, které byly akreditovány už se založením VŠTE před dvanácti lety. S těmi novými ale roste zájem o studenty z oboru dopravy, logistiky a strojírenství. Na škole zároveň působí Bezbariérové centrum VŠTE, které nabízí své služby studentům s různými druhy znevýhodnění, ať už se jedná o zrakové či sluchové postižení, poruchy učení a jiné.

Kde nás najdeš

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Okružní 517/10
370 01 České Budějovice

Přihlášky a přijímačky

Uchazeči jsou do bakalářských studijních oborů přijímáni na základě výsledků z předchozího středoškolského studia.

• Elektronická přihláška: 870 Kč

Doplňující informace

Realizace profesních studijních programů je podpořena součinností podnikatelských subjektů v regionu. Dalšími prioritami činnosti VŠTE je aplikovaný výzkum, zavádění inovačních technologií a transfer znalostí do oblastí, které jsou aktuální a klíčové především pro potřeby regionu.

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Okružní 517/10