AKTUALIZOVÁNO: V Česku jsou opět zavřené všechny školy

9. 10. 2020 | Aktuality

koronavirus_opatřeníČesko má aktuálně nejvyšší procento nakažených z celé Evropy a pozitivních na koronavirus přibývá denně po tisících. Od středy 14. října jsou proto plošně zavřené školy po celém Česku. Výjimku mají pouze mateřské školy. Žáci a studenti proto přešli na distanční výuku.

S novými opatřeními se pojí i další omezení. Střední ani vysoké školy již nebudou moci prezenčně vyučovat praktické předměty. Výjimku mají pouze školy s lékařským zaměřením, kde může praktická výuka pokračovat.

Nově již nemůže probíhat výuka ani na základních uměleckých školách, kde dosud mohla probíhat individuální výuka jeden vyučující a jeden student.

Výuka v mateřských školách pokračuje jako dosud.

Vláda také prodloužila podzimní prázdniny o tři dny. V týdnu od pondělí 26. října až do neděle budou mít žáci volno a nebude probíhat ani distanční výuka.

Veškerá vnitřní sportoviště jsou uzavřená. Venku může společně pobývat a sportovat maximálně šest osob.

Podle ministra zdravotnictví Roman Prymuly by se žáci prvních stupňů mohli do lavic vrátit na začátku listopadu. Například uzavření vysoký škol je ale vázáno na nouzový stav. Dokud ten bude trvat zůstanou školy zavřené. Nouzový stav by měl v Česku skončit 25. října. Vláda ho ale může prodloužit, tak jako to dělala při první vlně pandemie na jaře.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

 

Další články k tématu

Koronavirus a VŠ: Distanční výuka v Praze a v Pardubicích a roušky i při výuce

Koronavirus a VŠ: Distanční výuka v Praze a v Pardubicích a roušky i při výuce

V Česku v posledních dnech dál rapidně stoupá počet nakažených nemocí covid-19. Praha je aktuálně na vládním semaforu červená, což znamená, že se zde koronavirus již šíří komunitně. V hlavním městě jsou tak aktuálně zavřené vysoké školy a výuka probíhá on-line. Na distanční výuku přešla v pondělí také Univerzita Pardubice. V ostatních krajích platí mírnější omezení, které se řídí doporučením ministerstva …

číst více
Distanční výuka na vysokých školách: Praktická výuka v omezené míře a zkoušení max. do 10 lidí

Distanční výuka na vysokých školách: Praktická výuka v omezené míře a zkoušení max. do 10 lidí

V průběhu září musela řada vysokých škol kvůli nařízení hygieniků přejít na distanční výuku. Ta má ale řadu výjimek. Jaké to jsou a co se na vysokých školách smí a co naopak ne? Připravili jsem pro vás přehled pravidel i infografiku k opatřením na konkrétních školách v Česku. Omezení: z nařízení hygieniků musí vysoké školy ve většině regionů …

číst více
Školy dostaly návod, jak postupovat u distančního vzdělávání

Školy dostaly návod, jak postupovat u distančního vzdělávání

Vyhlášení nouzového stavu je již dané. S opětovným nárůstem epidemie v České republice došlo i k částečnému přemístění výuky online. S tím na jaře některé školy zápasily, a ministerstvo školství si je toho vědomo. Proto v září odeslalo do škol návod k fungování distančního vzdělávání. Radí v něm učitelům, aby s žáky trénovali používání počítačů a prvků výuky na dálku i během …

číst více