V Brně se bude diskutovat o roli badatelů a vysokoškolských učitelů

16. 2. 2011 | Aktuality

Neformální spolek studentů Univerzita 21 zve 22. února na diskuzi „Vědec vs. pedagog?“. Diskuze se koná v 17:30 hodin na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v budově J a místnosti 21.

Diskuze se bude zabývat konfliktem rolí vysokoškolského učitele a badatele v měnícím se prostředí českých univerzit. V rámci diskuze se organizátoři plánují dotknout kvality výuky, komunikace, vztahů pedagoga a studenta a v neposlední řadě oceňování jednotlivých rolí. Zván je každý, komu není současné dění na českých vysokých školách lhostejné.

Hosty diskuze budou Vedoucí katedry obchodního práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity prof. JUDr. Josef Bejček, CSc a Profesor katedry sociologie a bývalý děkan Fakulty sociálních studií prof. PhDr. Ivo Možný, CSc.

Diskuze je součástí cyklu Role univerzity v 21. století. Pilotní diskuze na téma „Jaká je role univerzity v 21. století?“ proběhla v předvečer oslav Mezinárodního dne studentů.

Zdroj: facebookovské stránky iniciativy, muni.cz, stránky Studentské komory Akademického senátu MU

Zdroj fotografie: facebookovské stránky iniciativy

Další články k tématu

On-line zkouškové na Masarykově univerzitě: 150 hodin příprav i konzultace se studenty

On-line zkouškové na Masarykově univerzitě: 150 hodin příprav i konzultace se studenty

Již druhý semestr probíhá na českých vysokých školách zkouškové převážně on-line. Jak vnímají stávající situaci vyučující? Na Masarykově univerzitě převažuje neutrální pohled. Většina brněnských učitelů totiž vnímá jak pozitiva, tak i negativa on-line zkoušení. Část oslovených učitelů pak on-line zkoušení zcela odsuzuje a jiní si ho naopak pochvalují. „Osobně se domnívám, že vhodně nastavené on-line ústní …

číst více
10 mýtů a faktů o studiu informatiky

10 mýtů a faktů o studiu informatiky

O studiu informatiky koluje spousta různých domněnek, jak je to ale doopravdy? Pravdu vám prozradí student Fakulty informatiky Masarykovy Univerzity (FI MU) Michael Koudela. Student Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Michael Koudela. Foto: MU   1. Je potřeba začít programovat už na střední, jinak nemám na FI MU šanci. MÝTUS Michael: Informatika se u nás učí úplně od …

číst více