UPOL má vlastního průvodce

11. 5. 2024 | Aktuality

UPOL má vlastního průvodceUniverzita Palackého v Olomouci (UPOL) má svého vlastního průvodce s téměř třemi desítkami míst, které stojí za to navštívit. Univerzitu z jiné perspektivy odhalí stávajícím studentům, prvákům zase pomůže zorientovat se na novém místě. Platforma Uni t(r)ips je přístupná i veřejnosti.

„Univerzita Palackého nabízí mnoho míst a zákoutí, která mohou být zajímavá pro širokou skupinu lidí. Většina míst je přístupná celoročně, ale na jaře a v létě bývá větší šance zažít prosluněné a teplé počasí. Turisté se mohou v závěru návštěvy odměnit třeba koupí oficiální turistické známky v univerzitním obchodě UPoint,“ uvedl pro Novinky.cz Ondřej Martínek, vedoucí oddělení marketingu UPOL.

Na platformě Uni t(r)ips v současnosti najdete celkem 28 lokací, a další by už brzy mohly přibýt. V průvodci jsou místa uvnitř budov univerzity i zajímavé zastávky v jejím okolí. Všechny položky v průvodci zahrnují popis, galerii fotek, odkaz na mapu a případně otevírací dobu.

Zavítat můžete například do Pevnosti poznání, kde si můžete prohlédnout a osahat vybrané moderní technologie. Oblíbenou destinací jsou také streetartové malby, které zdobí budovy univerzitních kolejí, nebo lavička Václava Havla.

Parkánové zahrady ve francouzském stylu u filozofické fakulty a rektorátu pak patří mezi skryté klenoty. Kdo se chce pokochat panoramatem historického centra města Olomouc, pro toho jsou tu terasy na přírodovědecké fakultě. Cestovat časem až o 600 milionů let zpět můžou návštěvníci Geoparku, inspiraci můžete zase nasát v barokních prostorách Uměleckého centra, které je spojené s kaplí Božího Těla.

„V průvodci nechybí ani tipy na gastropodniky v prostorách univerzity. A kdyby snad návštěvníci ztratili v univerzitních kulisách pojem o čase, mohou přespat na hotelových pokojích studentských kolejí,“ uzavírá Martínek.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Studenti UPOL si uvaří nejstarší české pivo

Studenti UPOL si uvaří nejstarší české pivo

V neobvyklém prostoru se budou moct nově učit studenti Univerzity Palackého v Olomouci. Univerzita pro ně ve sklepení filozofické fakulty otevře experimentální pivovar. Vyzkouší si v něm uvařit nejstarší české pivo a budou také zkoumat dopady zlatého moku na lidské zdraví. V pivní laboratoři budou společně pracovat studenti napříč obory. Dveře experimentálního pivovaru se pro studenty otevřou …

Průzkum UPOL: Filozofové chtějí podnikat, nejvyšší plat chtějí medici

Průzkum UPOL: Filozofové chtějí podnikat, nejvyšší plat chtějí medici

Každý čtvrtý student Univerzity Palackého v Olomouci chce po absolvování podnikat. Vyplývá to z průzkumu, kterého se zúčastnilo přes 1500 respondentů. Do podnikání se nejčastěji chtějí pustit studenti z filozofické fakulty a fakulty tělesné kultury. Nejvyšší nástupní plat pak chtějí studenti lékařské fakulty. Zájem o podnikání oproti roku 2012 narostl o pět procent. Nejvíc studentů chce ale stále …

Univerzita Palackého v Olomouci hledá nový podnikatelský nápad

Univerzita Palackého v Olomouci hledá nový podnikatelský nápad

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) letos pořádá už 15. ročník soutěže Podnikavá hlava. Soutěž je určená pro podnikavé studenty univerzity, ale zúčastnit se mohou i začínající a zkušení podnikatelé z řad veřejnosti, kteří nepodnikají déle než jeden rok a bydlí v Olomouckém kraji. Cílem soutěže je pomoct s rozjezdem podnikání a navázáním kontaktu s investory. „Z dotazníkového …