Univerzita Karlova podpoří sportující studenty

1. 1. 2020 | Aktuality

close-up-woman-running-with-unfocused-background_23-2147600468Skloubit školu a sport na vysoké úrovni není jednoduché. Vysokoškoláci obecně navíc trpí nedostatkem pohybu. Podpořit své sportující studenty se nyní rozhodla Univerzita Karlova. V roce 2020 plánuje rozjet nový projekt Vysokoškolské sportovní centrum při Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Centrum bude poskytovat podporu při sportování na univerzitě, a to nejen v případě výkonnostních sportovců, ale i těch studentů, kteří se sportu věnují rekreačně.

S konkrétní podobou podpory univerzitě pomůže dotazník, kteří její studenti mohou vyplnit online. „Abychom této podpory mohli účinně využít, je zapotřebí zmonitorovat, jak na naší univerzitě sportování studentů vypadá. Potřebujeme především zjistit, kolik sportovců, v jakých sportovních odvětvích a na jaké úrovni máme. Za tímto účelem jsme vytvořili dotazník, o jehož vyplnění bychom naše sportovce požádali,“ vysvětlil Miroslav Petr, předseda Rady sportu UK.

Pokud studujete na Karlovce, můžete vyplnit dotazník zde: http://web.ftvs.cuni.cz/formular/radasportu/formular.php

Zdroj:https://cuni.cz/UK-6311.html?news=9048&locale=cz

Další články k tématu

Studenti Univerzity Karlovy chtějí zrušit kolonku pohlaví

Studenti Univerzity Karlovy chtějí zrušit kolonku pohlaví

Asi 500 studentů Univerzity Karlovy zatím podepsalo petici, která volá po zrušení kolonky pohlaví. Mimo to studenti žádají, aby si mohli volit gramatický rod, jímž je budou vyučující oslovovat, a zároveň, aby si mohli kromě legálního jména do elektronického indexu zapsat i jiné jméno. Podle autorů petice je kolonka pohlaví v profilech studentů, které se zobrazují …

číst více