Trendy v opisování: Zápisky si můžete ukrást pomocí iPhonu

25. 10. 2021 | Studentský život

kopírování zápiskůSociálními sítěmi se šíří trik, pomocí kterého si studenti můžou navzájem krást zápisky z přednášek. A nejúspěšnější jsou v této činnosti majitelé nejnovějších iPhonů. Zápisky si jednoduše vyfotí a převedou do textové podoby.

Tento trik se rozšířil díky videu, které se objevilo na sociálních sítích Twitter a TikTok. Ve videu si student vyfotil cizí zápisky a následně si je díky funkci automatického rozpoznávání textu převedl k sobě. Během krátké doby nasbíral příspěvek na sociálních sítích desetitisíce reakcí, sdílení a spoustu komentářů.

Rozpoznání textu z obrázku nabízí jako novou funkci operační systém iOS 15 od Apple. Nejde sice o úplnou novinku, operační systém Android tuto funkci nabízí již delší dobu, ale konkurence od iPhonu si získala větší pozornost. Nejmodernější iPhone 13 Pro totiž poskytuje zatím největší optické přiblížení obrazu, takže s ním lze zápisky kopírovat snáz než s jinými telefony.

Zdroj: iDNES.cz