Studuj, co tě baví! Vzkazuje Ostravská univerzita

6. 2. 2018 | Pro uchazeče na VŠ

S novým rokem přišla Ostravská univerzita v rámci své kampaně s apelem na maturanty, aby vybírali podle toho, co je baví. „Když totiž člověk dělá to, co ho baví, může být úspěšný v jakémkoli oboru,“ vysvětluje poselství kampaně Adam Soustružník, tiskový mluvčí OU.

Uchazeči o studium se do 28. února musejí rozhodnout, jakým směrem se dále v životě vydají, jaký obor pro studium si vyberou. Podle tiskového mluvčího Ostravské univerzity Adama Soustružníka však maturanti často při výběru školy podléhají nátlaku svých rodičů a vzdávají se svých snů. „V kampani se proto snažíme apelovat na mladé lidi, aby si vybírali podle toho, co je baví a co chtějí v životě dělat. Když totiž člověk dělá to, co ho baví, může být úspěšný v jakémkoli oboru,“ uvádí.

Jádrem kampaně je 6 krátkých videí, která reprezentují 6 fakult Ostravské univerzity v jejich typických barvách. Jejich poselství je jasné: „Vyber si svou barvu. Studuj, co tě baví!“. „Studentům připomínáme, že právě teď z velké části ovlivní celý svůj život. Proto je potřeba rozhodnout se tak, aby svého rozhodnutí v budoucnu nelitovali,“ vysvětluje myšlenku těchto videí i celé kampaně Soustružník.

OU_vsechny_barvy

Ostravská univerzita zřídila také samostatný web přímo pro uchazeče, na kterém najdou veškeré informace o možnostech studia přehledně a na jednom místě, včetně odkazů na podání e-přihlášky a podobně. Na www.studujostravskou.cz si mohou během několika minut udělat obrázek, co vše je možné studovat na Ostravské univerzitě, na jaké fakultě se obor nachází a kde hledat více informací.

Zorientovat se v nepřeberném množství všech oborů se často jeví jako nadlidský úkol – vždyť jen na Ostravské univerzitě jich je přes 350. Tento web je takovým rozcestníkem pro studenty, který jim pomůže se lépe zorientovat a snad také lépe vybrat,“ uzavírá Adam Soustružník.

Zdroj: Tisková zpráva Ostravské univerzity